Rajono mokyklų vadovai jautė, jog dienynai strigs, ir paruošė „B“ planus

unnamed

kvitrina.com

Šiandien rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo dydisis mokymas nuotoliniu būdu. Pasak Prienų rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Rimvydo Zailsko, sunkiai, bet įsivažiuota. Iš pat ryto pradėjo strigti nuotolinio valdymo programos „Tamo“, „Mano“ ir „Eduka“  dienynai. Bet vėliau sistemos atsigavo, o ir mokyklos buvo paruošusios atsarginius variantus.

Skyriaus vedėjas išsakė savo nuomonę ir apie kalbas, jog anksčiau laiko gali būti užbaigti mokslo metai. R. Zailsko manymu, tai galėtų būti geras sprendimas. Vedėjas taip pat pabrėžė, jog jis mano, kad egzaminai tokioje situacijoje nebūtini.

Panašias mintis dėstė ir rajono mokyklų vadovai. Naujienų portalo kvitrina.com reporteris bendravo su Jiezno, Stakliškių, Veiverių T. Žilinsko gimnazijų ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos vadovais. Anot jų, nors dienynai strigo, jie buvo numatę „B“ scenarijus. Kalbintų švietimo įstaigų vadovai pabrėžė, jog pirmoji diena parodė, kad pasiruošimas nuotoliniam mokymui pavyko. Gimnazijų vadovai mano, kad šios dienos problemos nesudarys didelių kliūčių ir, jų teigimu, tai geras iššūkis ir mokiniams, ir mokytojams. Mokiniai įgauna galimybę išmokti didesnio savarankiškumo, tinkamo bendravimo ir mokėjimo naudotis įvairiomis programomis.

Pažadėtų mobiliųjų įrenginių iš kalbintų įstaigų laukia tik Balbieriškio pagrindinė mokykla. Ir tai tik keturių.

Švietimų įstaigų vadovai pasisakė ir dėl mokslo metų užbaigimo, ir dėl egzaminų reikalingumo. Jei dėl mokslo metų baigimo anksčiau laiko vadovai turėjo vienodą nuomonę ir nemanė, jog tai reikia daryti, tai dėl egzaminų reikalingumo nuomonės išsiskyrė. Vieni mano, kad egzaminų įvertinimai mokykloms nereikalingi, o aukštosios mokyklos turėtų sukurti savo žinių patikrinimo sistemą. Bet buvo ir nuomonių, kad egzaminai leidžia įvairioms švietimo įstaigoms palyginti pasiruošimo lygį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti