•  

     

     

     

     

Rajono gyventojai vis dar tiki sukčiais ir bando papirkti pareigūnus

IMGP1038Alytaus AVPK Prienų policijos komisariato viršininkas Dainius Janavičius, išgirdęs prašymą pasikalbėti apie kriminalinę situaciją rajone, atsiduso, bet nedvejodamas paskyrė laiką. Komisariato vadovas, kaip visada, buvo lakoniškas ir be jokių išankstinių sąlygų papasakojo apie padėtį mūsų krašte.
Pasak D. Janavičiaus, per 9 šių metų  mėnesius, lyginant su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, rajone užregistruota 10% nusikalstamų veikų mažiau (2013 m. – 516, 2014 m. – 467). Džiugina ir tai, anot komisariato viršininko, kad kolektyvas daro viską, kad nusikaltėliai neišvengtų bausmės.
D. Janavičiaus įsitikinimu, kasdieninis prevencinis darbas ir bausmės neišvengiamumas duoda rezultatus. Štai, sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų šiais metais užregistruota tik 9 (2013 m. – 16).
Aiškiai mažėja ir smurto atvejų šeimose. Prevencinis darbas su rizikos šeimomis ir įstatymo nuostatų pakeitimas leidžia teigti, jog smurto šeimose mažėja. Šiemet užfiksuoti 49 smurto atvejai (2013 m. – 116). Pasak D. Janavičiaus, darbas rizikos šeimose vykdomas kartu su socialiniais darbuotojais.
Deja, anot komisariato viršininko, vagysčių skaičius nemažėja ir netgi nežymiai padidėjo (2013 m. – 200, 2014 m. – 203). Vagiama viskas: mobilieji telefonai, kompiuteriai, sodo ir daržo technika, gyvuliai ir t.t.
D. Janavičiaus teigimu, geriausia vagysčių prevencija yra „Saugios kaimynystės“ grupės.
Rajone yra sukurta 20 tokių grupių. Ten, kur jos įsteigtos, vagysčių beveik nebūna. Šešiolikoje tokių grupių nebuvo užfiksuota nei viena vagystė. Komisariatas planuoja šiemet įsteigti dar 15 „Saugios kaimynystės“ grupių.
Deja, kai kuriose seniūnijose užfiksuota nemažai vagysčių, bet „Saugios kaimynystės“ grupės nekuriamos. Tik belieka paklausti – kodėl taip yra? Nesinori tikėti, kad ten gyvenantiems žmonėms vagysčių klausimas neaktualus.
O vagystės pridaro ir nemažai nuostolių. 2013 metais buvo prarasta turto daugiau nei už 5 mln. litų. Tiesa, per 9 šių metų mėnesius buvo atskleista 55% vagysčių ir savininkams grąžinta nemažai turto.
Daug rajono gyventojų vis dar patenka į sukčių pinkles. Šiais metais tokių atvejų dviem daugiau (2013 m. – 22, 2014 m. – 24). Vis daugiau policijos pareigūnai fiksuoja ekonominių nusikaltimų veikų. Štai, šiemet buvo aptikta net 11 nelegalių fabrikėlių alkoholiniams gėrimams gaminti. Praeitais metais – septyni.
Vis dar nemažai piliečių už Kelių eismo taisyklių pažeidimus bando atsipirkti piniginėmis dovanomis. Šiemet tokių atvejų buvo 22. Tiesa, pareigūnai nelabai linkę priimti šias dovanas, o norintiesiems papirkti tvarkos sergėtojus atsakomybė už pažeidimus tik didėja.
Miesto gyventojai mėgsta pažeisti ir viešąją tvarką. Ir tokių atvejų šiemet padidėjo devyniais (2013 m. – 22, 2014 m. – 31).
Nedžiugina situacija ir keliuose, kuriuose užfiksuojama vis daugiau avarijų (2013 m. – 12, 2014 m. – 23). Šiais metais avarijose žuvo du žmonės (praeitais – vienas). Didėja ir nubaustų žmonių skaičius. Pasak D. Janavičiaus, situacija keliuose nepasikeis, jei nepavyks prisibelsti į žmonių sąmonę.
Deja, pasak Prienų PK viršininko, kiekviena diena atneša netikėtumų ir gan bjaurių.  Štai, spalio 19 d. naktį senolis užmušė  anūką, o šio mėnesio pradžioje nemalonios žinios atėjo iš Stakliškių seniūnijos, kur vyras prievartavo savo žmoną, jau nekalbant apie įvykį Veiveriuose, kur nukentėjo nepilnametė.

Jonas Kavaliauskas

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti