•  

     

     

     

R. Zailsko teigimu, rajono mokyklos pasiruošę naujiesiems mokslo metams ir galimiems iššūkiams

IMGP9717

Vidmantas Venclovas
kvitrina.com

Rugpjūčio pabaigoje pavyko sudalyvauti Prienų rajono savivaldybės švietimiečių piknike, į kurį susirinko rajono mokyklų ir kitų įstaigų atstovai. Pikniko metu Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, sveikindamas bendruomenę su artėjančiais mokslo metais, bandė mokytojus nuraminti, jog ministerijos propaguojamas hibridinis mokymas, jo mamynu, netinkamas šiuolaikiniame mokymo procese, nes tam nebuvo laiko pasiruošti, ir jis tikisi, kad jo neprireiks naudoti ugdymo procese.

Pasak vedėjo, rajono mokyklų mokytojai pasiruošę įsijungti į kontaktinį mokymą, o atsiradus Covid-19 susirgimams – tęsti ugdymą nuotoliniu būdu.

Jo manymu, rajone nėra kliūčių vykdyti kontaktinį ugdymą, nes mokyklos yra nedidelės ir srautų reguliavimas nėra sudėtingas. Prienų rajone švietimo bendruomenės vakcinacijos tempai aukšti ir siekia nuo 85 iki 98 %, todėl saugumo užtikrinimo lygis labai aukštas.

Vedėjas patikino, jog rajono mokyklose nėra problemų su mokytojais, nors pripažino, jog vidutinis pedagogų amžius siekia apie 50 metų. R. Zailskas  pabrėžė du aspektus, kurie turi įtakos galimiems mokyklų tinklo pasikeitimams. Pirma. Kaimo vietovėse gyvenantys tėvai vis dažniau savo atžalas veža į Prienų mokyklas. Tokiu būdu mažėja mokinių kaimo mokyklose, tai mažina jų biudžetus ir didina savivaldybės įnašus. Todėl permainos mokyklų tinkle neišvengiamos.

Antra. Daug kas priklauso nuo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimų, nes dabar vyksta diskusijos dėl minimalaus mokinių skaičiaus pradinėse klasėse ir jungtinių klasių komplektavimo: ar leisti pagrindinio ugdymo klasėse formuoti jungtines klases ir ar bus įvestas reikalavimas trečiose ilgųjų gimnazijų klasėse turėti ne mažiau dviejų paralelinių klasių, o grynosiose gimnazijose – po 3 paralelines klases.

Sprendimas dėl paralelinių gimnazijos klasių gali sujaukti gimnazijų tinklą 54 šalies savivaldybėse.

Primename, jog Naujosios Ūtos seniūnija liko be mokyklos, o jos pastate, kuris perleistas „Ąžuolo“ progimnazijai, liko tik priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės.

Pagal tinklo pertvarkos planą nuo 2022.09.01 d. Šilavoto pagrindinė mokykla turėtų susijungti su Skriaudžių pradine mokykla. Tiesa, R. Zailskas yra sakęs, jog sujungimas gali būti pradėtas anksčiau, jei Šilavoto pagrindinėje mokykloje nesusirinks pakankamai mokinių.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas aukštai įvertino rajono mokyklų vadovų kompetenciją. Anot jo, net 13 šalies savivaldybių švietimiečiai pasirinko Prienų rajono mokyklas kaip pavyzdines ir panoro perimti jų darbo patirtį.

Kalbėdamas apie vaikų sveikatingumą ir mokyklų bei kitų įstaigų atsakomybę, vedėjas pabrėžė, jog būtina situacijos analizė. Visgi, R. Zailskas pastebėjo, jog jį džiugina neformalaus ugdymo rezultatai ir naujų galimybių atsiradimas po baseino atidarymo. Tiesa, skyriaus vadovas pažadėjo, jog dėmesys sportui ir sveikatingumui bus pakeltas į kitą lygį.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti