Projektas „Renkuosi mokytis“

Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija dalyvauja projekte „Renkuosi mokytis“, kurio misija – į mokyklas pritraukti jaunus profesionalius žmones, pasiruošusius padėti kiekvienam vaikui, o ypač tiems, kuriems reikia įkvepiančio pavyzdžio, palaikymo, nuoširdaus dėmesio bei individualizuoto mokymo. Ši programa, išbandyta Lietuvoje ir besiremianti tarptautine patirtimi, sukūrė unikalų jaunų mokytojų pritraukimo, atrankos ir profesinės pagalbos modelį, kuris yra įgyvendinamas bendradarbiaujant švietimui ir verslui. Programa patraukia akademiškai ir intelektualiai stiprius, motyvuotus, į pagalbą kitam orientuotus absolventus, jos dalyviai – jaunieji mokytojai – dvejus metus dirbdami mokyklose gauna visokeriopą profesinę pagalbą, apimančią individualizuotas studijas mokytojo kvalifikacijai įgyti, profesinį tobulinimąsi, virtualią mokymosi aplinką, bendradarbiavimo tinklą. Tačiau visa pagalbos ir mokymosi sistema yra parengta taip, jog svarbiausia mokytojų veikla ir žinių šaltiniu išlieka darbas su vaikais, kai įgyjama patirtis tampa kitų mokymosi programų ir svarbiausiu pagrindu, ir galutiniu tikslu.

Mūsų gimnazijoje nuo šių metų rugsėjo į programą „Renkuosi mokytis“ įsiliejo trys naujos mokytojos: lietuvių kalbos – Kristina Dikšaitytė, matematikos – Dovilė Čiškauskaitė ir pradinių klasių – Akvilė Krutkevičiūtė. Kiekviena programos dalyvė turi mentorių – patyrusį ir iniciatyvų kolegą, kuris padeda, konsultuoja, dalijasi gerąja patirtimi.

Kodėl mokykloms verta dalyvauti šiame projekte? Mokyklos, priimdamos „Renkuosi mokyti!“ mokytoją, gauna entuziastingą savo srities profesionalą – kūrybišką, darbštų, bendradarbiaujantį, atsakingą bei savimi pasitikintį. „Renkuosi mokyti!“ dalyviai mokykloms naudingiausi dėl motyvacijos  darbui, nenuilstamo bendravimo su mokiniais ir mokytojais, pozityvaus požiūrio į darbą mokykloje ir aktyvų dalyvavimą neformaliame ugdyme.

Programoje dalyvaujančios mokyklos tampa kūrybiškos, iniciatyvios ir patirtimi besidalinančios programos bendruomenės dalimi, be to, mokyklos gauna profesionalius mokymus mentoriams ir administracijai, galimybę užmegzti bendradarbiavimą su „Renkuosi mokyti!“ partneriais bei pasisemti naujų mokymo metodų ir idėjų.

Lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Aleknavičiūtė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti