•  

     

     

     

Projektas ,,Kelias į mokyklą“ Jiezno gimnazijoje

Gegužės 5–30 dienomis Jiezno gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupėje buvo vykdomas projektas „Kelias į mokyklą“. Jo tikslas – palengvinti būsimųjų pirmos klasės mokinių adaptaciją mokykloje. Su projektu buvo supažindinti ugdytinių tėveliai, kurie galėjo stebėti veiklas bei dalyvauti užsiėmimuose.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai įsitraukė į įvairias veiklas ir užsiėmimus, padėsiančius lengviau žengti tuos pirmuosius žingsnelius mokyklos link. Jas vedė gimnazijos socialinė pedagogė Dalia Mazuronienė bei gimnazijos psichologė Evelina Tiščenkienė. Vaikai įgijo daugiau žinių apie mokinio vaidmenį mokykloje, jo pareigas ir teises. Pirmąją pamokėlę jiems vedė mokytoja Živilė Valatkienė su savo 4 klasės mokiniais. Taip pat mažieji dalyvavo kūno kultūros pamokoje su 1 klasės mokiniais, kurią vedė mokytoja Ramutė Bubnienė. Dar jie apsilankė gimnazijos bibliotekoje, kur bibliotekininkė Vitalija Rūdienė papasakojo gražią istoriją apie skaitymo pradmenis ir knygų naudą žmogaus gyvenime, supažindino su elgesio taisyklėmis, kurių privalu laikytis bibliotekoje.

Nors priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai dažnai būna gimnazijoje ir ši aplinka jiems nėra svetima, vyko ekskursija-susipažinimas su mokykla. Šios veiklos metu jie apsilankė pagalbos vaikams specialistų kabinetuose ir su jais susipažino, užsuko į raštinė, taip pat viešėjo gimnazijos direktorės Neringos Zujienės kabinete, kur buvo pakviesti prisėsti ir maloniai pasišnekučiavo apie tą „kelią į mokyklą“. Dar priešmokyklinės grupės ugdytiniai apsilankė gimnazijoje įkurtame muziejuje, kur patyrė daug gerų emocijų, o ekspozicijos vaikams paliko neišdildomą įspūdį.

Dėkoju visiems pedagogams ir specialistams, padėjusiems vykdyti šį projektą, taip pat gimnazijos administracijai už malonų bendradarbiavimą. Nuoširdžiai ačiū ir užsiėmimuose dalyvavusiems tėveliams. O visų vaikučių, kurie baigė priešmokyklinio ugdymo programą, labai laukiame Rugsėjo 1-ąją pirmoje Jiezno gimnazijos klasėje.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jurgita Valatkienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti