Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

Prienuose susitikę kaimyninių savivaldybių merai kalbėjo apie bendrus darbus

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Birštono savivaldybe.

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Birštono savivaldybe.

Vacys Staknys

Gegužės 13 d. Prienuose, šios savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko iniciatyva, įvyko darbinis susitikimas su Birštono savivaldybės mere Nijole Dirginčiene.

Susitikime taip pat dalyvavo Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Marcinkevičius, savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Henrikas Vepštas, Investicijų skyriaus vedėjas Vytautas Griauslys bei Birštono savivaldybės Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Dargis bei kiti abiejų savivaldybių specialistai.

Po susitikimo vyko spaudos konferencija, kurios metu buvo išvardinti numatomi pirmieji bendri darbai, kurie bus naudingi abiejų savivaldybių gyventojams ir, aišku, svečiams.

Prienų rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas ir Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė pažadų susitikinėti dažnai nedalino, bet užtikrino, kad savivaldybės glaudžiai bendradarbiaus.

Prienų rajono savivaldybės meras A.Vaicekauskas ir Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė pažadų susitikinėti dažnai nedalino, bet užtikrino, kad savivaldybės glaudžiai bendradarbiaus.

Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas pažymėjo, jog buvo aptarti ir priimti konkretūs sprendimai kapinių plėtros, dviračių takų ir kelių priežiūros klausimais.

Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė padėkojo kolegai iš Prienų už iniciatyvą ir pabrėžė, jog numatomi darbai atneš naudos visiems.

A. Vaicekauskas patikino, jog abiejų savivaldybių merai dės pastangas, kad kelio Prienai – Kaunas rekonstrukcija būtų įtraukta į valstybės strateginių objektų sąrašą, nes Kelių direkcijos pateikti darbų vykdymo terminai labai ištempti.

Į naujienų portalo kvitrina.com klausimą apie Birštono savivaldybės bendradarbiavimą su Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, ruošiant bendrus projektus, merė N. Dirginčienė atsakė, jog bendradarbiavimas yra labai glaudus ir tikimasi, jog būtent parko direkcija gaus finansavimą lyno keltuvų projektui per Nemuną, dviračių takų plėtrai. Anot merės, parko direkcija vykdys apžvalgos bokšto projektą šalia restorano „Seklytėlė“. Tiesa, bokštą eksploatuos jau savivaldybė.

Deja, Prienų rajono savivaldybė negalėjo pasigirti bendrų projektų su parko direkcija gausa, o ir suderinti projektai nelabai vykdomi. A. Vaicekauskas pažadėjo, jog tikrai susitiks su parko direkcijos vadove ir išsiaiškins dėl bendradarbiavimo  galimybių.

Abiejų savivaldybių merai pritarė, jog būtinas geresnis Pociūnų aerodromo infrastruktūros išnaudojimas aviaturizmui vystyti.

Spaudos konferencijos metu buvo išsakyta mintis, jog esamas kraštovaizdis sąlygoja Prienus ir Birštoną būti rekreaciniu dipoliu, bet abu miestai privalo išlaikyti architektūrinį savitumą.

 

Taip pat skaitykite