Prienuose prasidėjo civilinės saugos ir karinės pratybos

IMGP9493

kvitrina.com

Pagal pratybų legendą, Prienuose sukarintos priešiškų jėgų grupuotės ėmėsi aktyvių veiksmų, gatvėse pradėjo reikštis riaušininkai. Pasirodžius Lietuvos kariuomenės padaliniams priešiškų jėgų grupuotės įsitvirtino viename iš apleistų pastatų buvusiame kariniame miestelyje. Prieš pastato šturmą buvo įvykdyta gyventojų evakuacija. Žmonės buvo laikinai buvo apgyvendinti Prienų KKSC patalpose.

Pasak Prienų rajono Savivaldybės administracijos už civilinę saugą atsakingo specialisto Romo Trakymo, Prienų KKSC administracija pasiruošė puikiai. Buvo ne tik sklandus žmonių priėmimas, bet ir užtikrintas tinkamas ryšys su pratybų štabu.

Taip pat buvo pastebėta, jog visos Prienuose esančios tarnybos – GMP, PGT ir policija – gerai atliko savo darbą. Deja, bet pratybos parodė, jog policijos pajėgų rajone yra per mažai, kad būtų užtikrintas žmonių saugumas visose rajono vietovėse. 

Pasak R. Trakymo, „Žiburio“ gimnazijos „riaušininkai“ taip įsismagino, jog policijos pareigūnams reikėjo kaip reikiant pasidarbuoti. 

Po pastato šturmo, kurio metu priešiškos jėgos buvo likviduotos, darbų ėmėsi ne tik policija, bet ir ugniagesiai gelbėtojai bei greitosios medicininės pagalbos paramedikai.  Sužeistiems buvo suteikta pagalba. Ugniagesiai sutramdė ugnį, o policija užtikrino tvarką ir žmonių saugumą.

Rajono gyventojai gavo perspėjimo žinutes, jog vyksta pratybos su prašymu laikytis rimties ir tvarkos. 

R. Trakymo teigimu, civilinės saugos pratybos būtinos, kad visos tarnybos žinotų, ką reikėtų daryti įvykus realiai nelaimei. 

Visgi, pašaliečio akimis, nežiūrint į tai, jog specializuotos tarnybos gerai atliko savo darbą, buvo ir daug nesusipratimų. Štai, prieigas prie pastato, kurį užgrobė priešiškos jėgos, galėjo pasiekti bet koks transportas. Užėjus į oficialią Prienų rajono savivaldybės internetinę svetainę nesurasi jokios informacijos apie civilinės saugos ir karinių pratybų eigą. Pasikrapščius naujienų skiltyje informaciją apie tai, jog pratybos vyks, surandi, bet ir viskas. 

Karinės pratybos tęsis iki lapkričio 17 d. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti