Prienuose pašventinti nauji parapijos namai

Rugsėjo 25 d., sekmadienį, pašventinti nauji Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos namai. Iškilmėse dalyvavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Vilkaviškio dekanas, prelatas, kanauninkas Vytautas Gustaitis, Liškiavos klebonas kanauninkas Vilius Zubavičius, Išlaužo klebonas Žydrūnas Burnys,  Prienų parapijos kunigai. Taip pat Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas, mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, Prienų miesto seniūnas Algimantas Matulevičius, Tarybos nariai, parapijos tikintieji.
Parapijos namai pradėti statyti prieš dvejus metus. Statyboms dosniai aukojo ne tik verslininkai, bet ir kiti parapijiečiai, lėšų skyrė Prienų rajono savivaldybė, parėmė Vokietijos katalikų pagalbos fondas. Gražius, modernius parapijos namus suprojektavo architektas Vilius Urbonas, darbus atliko UAB „Archis“.
Šventės metu prisiminta ir keletas istorijos faktų. Pasak parapijos klebono Jono Baliūno, tarybiniais laikais nebuvo „Carito“, veiklių vyrų bendrijos ar maldos grupelių, nes tokia veikla buvo draudžiama. Prienuose dirbęs kunigas J. Zdebskis keletą kartų sėdėjo kalėjime už vaikų katekizaciją. Nepriklausomybės laikais grąžintose parapijos namų patalpose glaudėsi besikuriančios bažnytinės struktūros. Toms patalpoms buvo per 120 metų, todėl apsispręsta ne remontuoti senas patalpas, o statyti naujus parapijos namus, juolab kad senojo pastato remontui reikėjo beveik tiek pat lėšų, kiek ir naujiems parapijos namams.
Šiandien parapijos namų antrame aukšte įrengtos gyvenamosios patalpos kunigams ir svečiams, pirmame aukšte – klasės užsiėmimams ir apie 70 vietų salė. Pastate įkurtas Šeimos centras, veikia Veiklių žmonių bendrija. Džiaugdamasis erdviais ir šviesiais parapijos namais klebonas Jonas Baliūnas iš visos širdies dėkojo pagalbininkams, rėmėjams, visiems tikintiesiems.
Prienų parapijos klebonas Jonas Baliūnas dar prieš naujų dvasios namų atidarymo iškilmes tikėjo, kad parapija – labai reikšminga institucija tikinčiųjų bendruomenei.
„Tai svarbiausia struktūra, kuri yra atsakinga už rūpinimąsi visų ir kiekvieno žmogaus sielos išganymu. Tai pirmoji bažnytinė, dvasinė bendruomenė, pirmoji tikėjimo, maldos, krikščioniškųjų santykių mokykla. Tai gyvas veikiančios bažnyčios buvimas tarp tikinčiųjų, tai tiesiog Kristaus buvimas pilnutinėje išganomoje veikloje. Pats Kristus parapijoje būna, pats save apreiškia. Visus mus jungia vienas Kristus“, – įsitikinęs klebonas.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti