•  

     

     

     

Prienų „Žiburio“ gimnazijoje – pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

ziburysTarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyva jau septintus metus rengiama akcija, skirta prisiminti ir visuotinai paminėti, kaip 1991 m. sausio 13-ąją tautos vienybė padėjo pasipriešinti karinei jėgai ir apginti savo laisvę.

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – „Žiburio“ gimnazija, suburta GMS, pradėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 valandą uždegė  atminties žvakutes  žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Mūsų gimnazija prie akcijos prisijungė dar 2009 m., ir atminimo žvakutės tapo gražia jaunimo istorinę atmintį ir patriotiškumą puoselėjančia tradicija.

Daugiau kaip prieš dvidešimt metų tautą budino šviesaus atminimo Vytauto Kernagio daina „Šaukiu aš tautą“. Ir šiandien, praėjus dvidešimt trejiems metams nuo kruvinų Sausio 13-osios įvykių, ji kviečia Lietuvos jaunimą sustoti Laisvės liepsnos kelyje. Šią dieną norisi prisiminti kunigo Juliaus Sasnausko žodžius: „Sausio 13-oji yra ne ginklo, ne jėgos, netgi ne didvyriškumo pergalė. Ginklais tą naktį mes tikrai nieko nebūtume laimėję. Prieš tankus, automatų vamzdžius, neperšaunamas liemenes išėjo kūnas ir kraujas. <...> Pasirinkome teisingai: stovėti drauge, laisvi ir mylintys. Dėl gyvenimo.“

Vida Degutytė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos istorijos mokytoja

Silvijos Žemaitytės nuotrauka

zp8497586rq

Taip pat skaitykite