•  

     

     

     

     

Prienų rajono savivaldybės taryboje – nuotolinis darbas, daug diskusijų, daugumos teisė ir baimė dėl koronaviruso

prienai

Vacys Staknys

Spalio 22 d. Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo 22 Tarybos nariai. 

Po biudžeto patikslinimo, kuriuo buvo skirtos lėšos KK „Prienai“ bei Jiezno gimnazijos projektui, Tarybos nariai pritarė sprendimui perduoti mokykloms 590 planšetinių ir 11 nešiojamųjų kompiuterių. Taip pat buvo pritarta Vaiko teisių apsaugos tarnybai išnuomoti pastate Kauno g. 2 10 metų 5 patalpas veiklai vykdyti, VšĮ „Iš idėjos“ – patalpas buvusiame vaikų darželio „Saulutė“ pastate (J. Basanavičiaus g.16). Taryba atleido nuo nuomos mokesčio karantino metu 3 maitinimo įstaigas. Tarybos narys Audrius Narvydas siūlė priimti sprendimą ir atleisti nuo nuomos mokesčio visus subjektus, kurie nuomoja savivaldybei priklausančias patalpas, bet meras Alvydas Vaicekauskas išsakė mintį, jog bus svarstomi atskiri įmonių prašymai. 

Nauja diskusija įsiplieskė, kai buvo svarstomas klausimas dėl kelių priežiūros lėšų perskirstymo. Tarybos narių A. Vaidogo ir A. Šidlausko manymu, lėšos skirstomos ne taip, kaip buvo sutarta su Jiezno seniūnijos seniūnaičiais. Meras A. Vaicekauskas replikavo, jog eiliškumą nustato komisija, o seniūnaičiai – ne visada objektyvūs. Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Tomas Žvirblys pabrėžė, jog darbai vyksta pagal Taryboje patvirtintą eiliškumą. 

Taryba po kelių mėnesių atidėjimo pagaliau priėmė sprendimą dėl tvarkos, pagal kurią darbai, prie kurių finansiškai prisideda gyventojai, bus atliekami greičiau. Tiesa, nors šis sprendimo projektas ir buvo pavadintas teigiamu, iš kai kurių Tarybos narių sulaukė pastabų. Buvo sakoma, jog reikia plėsti sričių sąrašą, kiti surado prieštaravimų su kitomis tvarkomis, treti įžvelgė skubotumą. Visgi tvarka buvo patvirtinta, susilaikė tik konservatoriai. 

Svarstant sprendimą dėl Kauno regiono plėtros tarybos steigimo ir narių delegavimo į jos kolegiją, įsiplėskė diskusija dėl antrojo delegato. Valdantieji siūlė Gintautą Bartulį, opozicija mano, kad į kolegiją turi būti deleguotas Deividas Dargužis. Buvo išsakyta mintis, jog būtina į tokias organizacijas siūlyti jaunus žmones, bet meras A. Vaicekauskas replikavo, jog smagu, kad opozicija siūlo socialdemokratų frakcijos narį, tuo parodydama, jog savo gretose tokio neturi, ir pasiūlė balsuoti už G. Bartulį. Tiesa, prieš tai D. Dargužis atsisakė kandidatuoti į kolegiją. Už A. Vaicekausko ir G. Bartulio kandidatūras balsavo 14 Tarybos narių, 2 buvo prieš, 2 susilaikė, 1 nebalsavo. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti