•  

     

     

     

Prienų rajono Savivaldybės taryboje – daug ginčų dėl nieko ir skambūs pažadai

IMGP2072

Vacys Staknys

Gegužės 23 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdis praėjo po ginčų vėliava, su keistokų sprendimų virtine bei su skambiu mero pareiškimu.

Būtent nuo skambaus mero A. Vaicekausko pareiškimo ir verta pradėti ketvirtadienio Tarybos posėdžio apžvalgą. Tarybos pirmininkas, po to, kai buvo išklausyta Prienų priešgaisrinės tarnybos vadovo Jono Radzevičiaus ataskaita, pasakė, jog atėjo laikas atsigręžti į ugniagesių problemų sprendimą ir imtis kardinalių veiksmų. Meras paminėjo patalpų remontus bei, kas dar svarbiau, apie galimybę įsigyti naujų ugniagesių automobilių. Pasak A. Vaicekausko, šioje kadencijoje Priešgaisrinės tarnybos materialinės bazės stiprinimas bus vienu iš savivaldybės veiklos prioritetų.

Taryba patvirtino įvairių komisijų vadovus. Opozicija nutarė, jog pretenduos tik į Kontrolės komiteto ir Antikorupcinės komisijos pirmininkų postus, o Etikos komisijos vadovavimą perleido valdančiai koalicijai. Kontrolės komiteto pirmininku tapo „socialdarbietis“ Arūnas Vaidogas, o Antikorupcinės komisijos veiklai vadovaus „darbietė“ Rima Zablackienė.

Etikos komisijos pirmininke patvirtinta mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

Priimant sprendimą dėl mero sudarytos komisijos išvados dėl E. Visocko elgesio valdantieji balsavo prieš jų pačių pateiktą sprendimo projektą. Buvo nutarta neleisti komisijai patikslinti išvados, nes ji, konstatavusi, kad buvęs Savivaldybės administracijos direktorius padarė tarnybinį nusižengimą, kartu pateikė situacijos kvalifikavimą, kuris prieštarauja galiojančių teisės aktų nuostatoms. Paruoštas projektas ir leistų panaikinti šiuos prieštaravimus, bet ir valdantieji, ir jiems pritarę kiti Tarybos nariai savo sprendimu neleido komisijai ištaisyti klaidos ir tuo pačiu „pakabino ore“ visą tyrimą. Už tai, kad komisijai būtų leista ištaisyti teisinį neatitikimą balsavo tik konservatoriai, o Tarybos nariai Arūnas Vaidogas ir Algimantas Šidlauskas susilaikė. Meras A. Vaicekauskas Tarybos priimtą sprendimą įvardino „kaip atrodantį šioje situacijoje teisingiausiu“.

Priimant sprendimą dėl „Prienų rajono savivaldybės kultūros, sporto, jaunimo ir bendruomenės veiklos aktyvinimo programos lėšų skyrimo komisijos sudarymo“ pakeitimo į šios komisijos pirmininko postą buvo pasiūlyta mero patarėja Agnė Dargužienė. Meras Alvydas Vaicekauskas tokį valdančiųjų pasirinkimą pateisino, teigdamas, kad jo patarėjos buvimas šios komisijos vadove leis geriau suprasti, kas vyksta bendruomenėse ir kitose asociacijose. O pačiame fakte, jog A. Dargužienė ne tik jam patarinės, bet ir dalyvaus kitoje svarbioje savivaldybės veikloje, nieko blogo nemato. Anot mero, toks sprendimas leis geriau suprasti kultūros, sporto, jaunimo organizacijų ir bendruomenių poreikius ir organizuoti darbą.

Taryba po gan audringų diskusijų nutarė atidėti klausimą „Dėl viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų stebėtojų tarybų patvirtinimo“. Pirmiausiai buvo iškeltas klausimas, kaip buvo išrinktas visuomenės atstovas, kurį siūloma įtraukti į stebėtojų tarybas. Paskui įsiplieskė diskusija, kas iš Tarybos narių turi dalyvauti stebėtojų tarybų darbe.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rita Keturakienė nuo komiteto pasiūlė vienus kandidatus į įstaigų stebėtojų tarybas, valdantieji – kitus. Ir prasidėjo balsavimo maratonas – kas „stipresnis“. Visgi, nugalėjo sveikas protas ir klausimas buvo atidėtas, kad galima būtų prieiti bendros nuomonės ir dėl atstovo nuo visuomenės, ir dėl Tarybos narių atstovavimo.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti