• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Prienų rajono Savivaldybės taryba patvirtino subalansuotą 2022 m. biudžetą

prienai 2

 Vacys Staknys

 Sausio 27 d. nuotoliniu būdu vykusiame Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo apsvarstyti 39 sprendimų projektai. Svarbiausias dienotvarkės klausimas – biudžeto patvirtinimas – sulaukė nemažai diskusijų, bet buvo priimtas be jokių korekcijų.

Pasak Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjos Jurgitos Čerkauskienės, 2022 m. biudžetas 6,8 mln. didesnis nei buvo suplanuotas 2021 m., ir siekia 36 566 700 eurų. Tiesa, 1 377 000 eurų iš minėtos sumos – nepanaudotas pernykštis likutis. Kreditinis įsiskolinimas šių metų pradžioje sudaro 2,9 mln. eurų, iš kurių 2,0 mln. yra paskolos. Savivaldybės administracija skolinga už atliekų tvarkymą 394 000 eurų, 266 000 eurų – įvairiems rangovams už atliktus darbus. 

Meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, jog tvirtinimui siūlomas subalansuotas biudžetas, kuris – vienas iš geriausių pastaraisiais metais. Visgi, mero teigimu, šiemet laukia daug iššūkių, būtina paruošti nemažai investicijų projektų, kad galima būtų pasinaudoti ateinančio periodo ES struktūrinių fondų lėšomis.

Tarybos narys Arūnas Vaidogas pasiteiravo, ar biudžete skirta pinigų Stakliškių bažnyčios parapijos namų remontui. Meras A. Vaicekauskas atsakė, jog konkrečiai šiam projektui lėšų nėra numatyta, bet biudžete yra jų skirta bažnyčių bendruomenėms, todėl paramos gali sulaukti ir minimas projektas.

Tarybos narys Algimantas Šidlauskas paklausė, kaip savivaldybė ruošiasi pritraukti medikus. Meras A. Vaicekauskas atsakė, jog kol kas neturi atsakymo į šį klausimą, ir jis bus svarstomas ateityje. 

Tarybos narys Audrius Narvydas pasiteiravo, kaip sekasi rinkti rinkliavą už atliekų surinkimą ir kiek kainuos baseino išlaikymas. Pranešėja pasakė, jog, pagal pirminį planą, buvo numatyta surinkti 950 000 eurų, bet metų pabaigoje suma buvo padidinta iki 1 100 000 eurų, o iš tikrųjų buvo surinkta 1 080 000 eurų. 

Tiesiogiai į klausimą, kiek savivaldybei kainuoja baseino išlaikymas nebuvo atsakyta. Meras A. Vaicekauskas teigė, jog dar sudėtinga atsakyti į šį klausimą, nes praėjo ne tiek daug laiko. Bet savivaldybės vadovas pabrėžė, jog Prienų KKSC surenka nemažai lėšų už suteikiamas paslaugas, todėl savivaldybės prisidėjimas gali būti mažesnis nei buvo planuota.
Tarybos narys Egidijus Visockas eilinį kartą pasiūlė sulyginti lėšas, skiriamas profesionalaus sporto ir sveikatingumo programoms. Meras A. Vaicekauskas pasakė, jog sveikatingumui šiai metais skirta žymiai daugiau lėšų, be to, mokykloms skirta lėšų plaukimo pamokoms baseine. 

Tarybos narė Rima Zablackienė pastebėjo, jog neretai skirtos lėšos paleidžiamos vėjais. Anot politikės, bendruomenėms duodamos patalpos, bet už paslaugas mokama iš savivaldybės biudžeto, ir tai neteisinga. Geriau suteikti galimybę bendruomenių nariams nemokamai naudotis sporto ir aktų salėmis, baseinu. Tarybos narė pasigedo investicijų į seniūnijų infrastruktūrą. 

Meras A. Vaicekauskas, atsakydamas apie investicijas, pabrėžė, jog logiška, kad pirmiausiai investicijos eina ten, kur gyvena daugiau žmonių, o tai, vienareikšmiai, yra Prienai. Vėliau ateis laikas ir kitoms vietovėms. Tiesa, meras priminė, jog savivaldybės biudžete šiais metais keliams skirta per 300 000 eurų,kai praeitais buvo suplanuota 200 000 eurų, o išleista net 400 000 eurų. Pasak savivaldybės vadovo, investicijos eis ten, kur perspektyvu. 

Tarybos narys Audrius Narvydas, pasakęs, jog biudžetas, žiūrint į skaičius, sudėliotas tvarkingai, pastebėjo, jog vėl jame opozicijos pasiūlymų nesimato. Bendras vaizdas lyg ir yra, bet konkretumo trūksta, todėl abejonės dėl biudžeto tvarumo taip ir išlieka.

Meras A. Vaicekauskas priminė, jog svarstant biudžetą buvo organizuota nemažai susitikimų, į kritines pastabas buvo atsižvelgta. 

Tarybos narys Henrikas Radvilavičius paprašė mažiau dejuoti ir džiaugtis padarytais darbais. Jis taip pat pakomentavo situaciją apie per Pakuonį einantį kelią. Jo manymu, nereikia svajoti apie greitą sprendimą, nes, kai yra keli savininkai, reikalai juda lėtai. 

Tarybos narys Arūnas Vaidogas pasidžiaugė, jog praeitais metais ne visos lėšos buvo panaudotos ir pasiūlė daugiau dėmesio skirti gyventojų kompensacijoms už prisijungimą prie vandentvarkos tinklų ir nuotekų sistemų įrengimą. 

Diskusijose tašką padėjo Tarybos narė R. Zablackienė, pasakydama, jog yra laikas džiaugtis ir yra laikas kalbėti apie reikalus. 

Biudžetas buvo patvirtintas 22 balsais, 2 Tarybos nariai susilaikė.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti