Prienų rajono savivaldybės meras: „Pagalba verslui tikrai bus suteikiama“

unnamed

Naujienų portalas kvitrina.com pateikė klausimus Prienų rajono savivaldybės merui

Alvydui Vaicekauskui. Jūsų dėmesiui – mero atsakymai.

IMGP8909

Kaip vertinate situaciją savivaldybėje, paskelbus karantiną?

 Situacija tikrai neeilinė ir sudėtinga, tačiau, kiek įmanoma, valdoma. Komanda suburta, veiklos sritys paskirstytos, visos būtinos funkcijos vykdomos. Atsiradus poreikiui yra perskirstomos funkcijos.

Ar Savivaldybės administracija imasi visų reikalingų veiksmų šiai situacijai suvaldyti?

 Tikrai imasi. Kaip žinote, jau ne vieną kartą rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Šiuo metu Savivaldybėje veikia Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, kuris dalinasi gaunama informacija, koordinuoja specialistų ir įstaigų darbą, dėlioja tolimesnį veiksmų planą, jeigu ekstremali situacija blogėtų. Galiu patikinti, kad visa informacija iš Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro yra gaunama, operatyviai apdorojama, o nurodymai įgyvendinami. Pavyzdžiui, jau yra įrengtos karantinavimo patalpos asmenims, kurie neturi galimybių izoliuotis namuose, surasta vieta mobiliajam koronaviruso patikros punktui, gaminamos apsaugos priemonės ir kita.

Ar karantino įvedimas turi ar turės įtakos biudžeto surinkimui?

 Manau, tikrai turės. Kokiu mastu, šiuo metu tikrai sudėtinga pasakyti. Viskas priklausys nuo karantino trukmės, verslo galimybių prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos. Biudžeto surinkimo tendencijos jau bus matomos balandžio mėnesį.

Ar bus koreguojamos išlaidų programos ir kokios programos liks prioritetinės?

 Jau šiuo metu asignavimų valdytojai yra raginami taupyti lėšas, sudėlioti išlaidų prioritetus. Išlaidos pagal programas tikrai bus koreguojamos, tačiau konkretūs skaičiai bus žinomi šiek tiek vėliau.

Ar pakankamai gyventojai yra informuoti apie jūsų sprendimus?

 Mano nuomone, informacijos tikrai yra daug. Savivaldybė visas svarbiausias žinias skelbia socialiniuose tinkluose, interneto svetainėje, taip pat visi gyventojai turi galimybę susisiekti su specialistais ir gauti informaciją telefonu ar elektroniniu paštu. Manau, žmones informacija pasiekia. Kartu labai norėčiau nuoširdžiai padėkoti visiems gyventojams ir įmonėms, kurie atsiliepia į Savivaldybės prašymus, teikia nemokamą pagalbą pasiūdami apsauginių kaukių, pasidalindami kitomis apsaugos priemonėmis ar teikdami paslaugas.

Kokią pagalbą verslui, kuris dėl karantino sustabdė veiklą, siūlys savivaldybė?

 Pagalba verslui tikrai bus suteikiama, tačiau šiuo metu konkretūs sprendimai dar nepriimti. Sprendimams daug įtakos turės karantino laikas, kuris šiuo metu dar nėra aiškus. Inicijuosiu, kad būtų pakoreguotas Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo aprašas ir jame būtų numatytos galimybės gauti paramą labiausiai šiuo laikotarpiu nukentėjusiems verslo subjektams.   

Jei bus imtasi išlaidų mažinimo, kokios sritys bus mažinamos pirmiausia?

 Šiuo metu imamasi tam tikrų taupymo priemonių, lėšos naudojamos atsakingai. Savivaldybės biudžeto lėšos naudojamos tik būtinoms išlaidoms bei atsiskaitymams su prekių ir paslaugų tiekėjais.                   

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti