• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Prienų rajono savivaldybės gydytojas: „Mums nereikia skiepyti žmonių savaitgaliais, kad išnaudotume gaunamas vakcinas“

astrazeneca

Jonas Kavaliauskas
kvitrina.com

Prienų rajono savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta informavo, jog rajone nėra reikalo organizuoti vakcinacijos proceso savaitgaliais, nes jis sėkmingai vyksta ir darbo dienomis. Gaunami vakcinų kiekiai nėra dideli, todėl žmonės skiepijami, kaip įprasta. Savivaldybės gydytojo teigimu, Prienų PSPC šiandien (balandžio 2 d.) gavo 600 dozių „AstraZeneca“, o balandžio 7 d. planuojama gauti 480 dozių „Pfizer“ vakcinos. Pasak V. Slautos, prieš tai gautų vakcinų likučių savivaldybė realiai neturi, nes skiepijimas vyksta pagal sudarytus sąrašus.
Savivaldybės gydytojo teigimu, jei „Pfizer“ vakcinos pristatymas vėluos, tai bus organizuotas skiepijimas ir savaitgaliais. Bet tik tada, jei nebus laikomasi pristatymo grafiko. V. Slauta taip pat patikino, jog, jei savivaldybė pradės gauti daug didesnius vakcinų kiekius, tai vakcinavimo procesas bus organizuotas ir savaitgaliais.

Oficialios statistikos portalas rodo, kad Prienų rajone dviem vakcinų dozėmis paskiepyti 1524 asmenys, viena doze – 3524. Reikia pažymėti, jog jau paskiepytų žmonių statistika ir gautų vakcinų dozių skaičiai gali nesutapti, nes nemažai rajono gyventojų dirba kitose savivaldybėse ir skiepijasi darbo vietose, bet statistikoje jie atsispindi pagal gyvenamąją vietą.

Tokia pat situacija ir Prienų rajone. Prie rajono pirminių sveikatos priežiūros centrų yra prisirašiusių ir iš kitų savivaldybių (ypač Birštono).

Ir dar vienas pastebėjimas. Prieš vakcinaciją žmonėms nereikia atlikti antikūnių testo (jis yra mokamas), išskyrus tuos atvejus, kai žmogus yra persirgęs Covid-19 liga ir dar nepraėjo 6 mėnesiai nuo ligos pradžios termino, o asmuo nori sužinoti, ar yra susiformavę antikūniai. Ir jei po testo išaiškės, jog jų nėra, tai tada asmuo gali būti įrašytas į vakcinavimo sąrašus. Taip pat antikūnių testai prieš vakcinaciją privalomi žmonėms, kurie serga tomis ligomis, kurios nurodytos sveikatos ministro įsakymuose.

Mes visi pavargome nuo karantino suvaržymų ir yra tik vienas kelias grįžti į laisvesnį gyvenimą – vakcinavimas. Būkime atsakingi ne tik už save ir savo artimuosius, bet ir kitus žmones.

Prienų rajono savivaldybėje vakcinacijos procesą vykdo visi rajone veikiantys pirminės sveikatos priežiūros centrai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti