Prienų rajone pasirašyta istorinė sutartis dėl elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos

Vasario 15 d. Vazgaikiemyje (Prienų r.), Visuomenės harmonizavimo parke Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir Švedijos technologijų bendrovė ABB pasirašė sutartį dėl nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje rangos darbų.

Sutarties vertė – 288 mln. litų, o preliminari Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinimo „LitPol Link“ projekto vertė – 1,28 mlrd. litų.

Lietuvos Respublikos energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius sutarties pasirašymo faktą pavadino istoriniu ir išsakė viltį, jog projektas bus įgyvendintas laiku.

Primename, jog elektros tiltas, kuris turi sujungti Baltijos šalių energetinę sistemą su Europos (per Lenkiją), drieksis ir per Jiezno seniūniją.

Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius, kuris taip pat dalyvavo sutarties pasirašymo ceremonijoje, naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog seniūnijos teritorijoje bus apie 15 km linijos atšaka. Esą apie 20 seniūnijos sodybų patenka į apsaugos zoną (79 m), bet didžiausia dalis elektros linijos eis mažai apgyvendintomis vietovėmis.

Anot A. Bartusevičiaus, jau įvyko trys linijos statytojų ir gyventojų susitikimai. Gyventojų pageidavimu, elektros linijos maršrutas buvo pakoreguotas ir eis toliau nuo Verknės upės.

Visgi, pasak seniūno,  ne visi klausimai dar išspręsti. Jis ypač akcentavo, jog vykdomi darbai gali pabloginti žvyrkelio kelių dangą.

„LitPol Link“ vadovas Artūras Vilimas naujienų portalui kvitrina.com pabrėžė, jog sutartyje su rangovais bus įrašytas punktas, pagal kurį jie turės po darbų visus kelius ar kitas komunikacijas atstatyti ir perduoti ne blogesnės kokybės, nei buvo iki darbų pradžios.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo ne tik energetikos ministras, bet ir Seimo nariai, savivaldybių atstovai, svečiai iš Lenkijos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti