Prienų rajone „Atšvaitų dienos“ proga išdalinta 600 vienetų atšvaitų

IMGP3314kvitrina.com

Lapkričio 6 d. Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Prienų policijos komisariatu organizavo akciją „Atšvaitą turiu – matomas esu“. Akcija vyko Prienuose ir prie rajono švietimo įstaigų. Iš viso išdalinta 600 vnt. atšvaitų. Taip pat buvo dalinamos ir šviesą atspindinčios liemenės.

IMGP3319

Deja, bet organizatorių išplatintame pranešime rašoma, jog šiemet keliuose žuvo 44 pėstieji, 26 iš jų tamsios paros metu.

Pranešime taip pat primenama, kaip taisyklingai užsidėti atšvaitą.

IMGP3340Taisyklės:

  • juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;
  • pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabėtų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.

Atšvaitai dalinami kasmet ir ne vieną kartą. Deja, dažniausiai tamsiu paros metu retas miestelėnas arba kaimo vietovės gyventojas išeina į gatvę užsisegęs atšvaitą. Ypač pavojinga būti be atšvaito einant keliu arba kelkraščiu. Žmogus tampa lyg nematomas, o automobilio šviesos apšviečia paskutiniu momentu, kai būna per vėlu.

Turime suprasti, jog tik patys esame atsakingi už savo saugumą, todėl būnant lauke būtina apsivilkti šviesą atspindinčią liemenę, užsisegti taisyklingai atšvaitus.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti