•  

     

     

     

     

Prienų kraštas turi savo turistinį ženklą

Vidmantas Venclovas

Prienų rajono savivaldybės užsakymu Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros studentai sukūrė 35 Prienų kraštą reprezentuojančius turistinius ženklus. Pagal Prienų rajono savivaldybės pranešimą spaudai, iš 35 pateiktų darbų „7 buvo atrinkti kaip geriausiai atskleidžiantys Prienų krašto išskirtinumą“.

Visuomenė turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę savivaldybės Facebook puslapyje. Pasibaigus balsavimui paaiškėjo, jog savo balsus už pateiktus darbus atidavė 1061 asmuo.

Daugiausiai balsų gavo darbai Nr.7 (331), Nr.4 (244) ir Nr.1 (195). Tinkamiausią ženklą jau rinko mero A. Vaicekausko vadovaujama komisija, į kurią, beje, nebuvo įtraukti rajono menininkai bei visuomenininkai.

4

Komisija ir ją konsultavę VDA Kauno fakulteto atstovai nutarė, jog iš trijų daugiausiai balsų gavusių darbų tinkamiausias būti pripažintas Prienų krašto turistiniu ženklu yra darbas Nr.4. 

a zenklo aut1 2

Prienų rajono savivaldybės išplatintame pranešime rašoma, jog „Bendru sutarimu nugalėtoju pripažintas ketvirto kurso studentės Eglės Baltrušytės Baltrušaitytės (darbo vadovai: lekt. Egidijus Valentinavičius, diz. Evelina Baniulytė) ženklas“.

Jos pateiktame darbe „ Prienų gamtos motyvai pavirsta subtiliomis, ranka pieštomis linijomis, kurios yra sujungtos viena negriežta forma. Norint išlaikyti natūralumo ir švelnumo nuotaiką, naudojamos šviesios akvarelinės spalvos. Pasirinkti gamtos, tilto, piliakalnių ir gausybė kitų motyvų vaizduojami raštais, todėl gali būti lanksčiai pritaikomi ir naudojami reikiamai grafikai kurti. Visuose variantuose ženklą vainikuoja paukštis-sklandytuvas – neabejotinas Prienų simbolis, o šūkiai – atrask, pažink, pajausk – vilioja visa tai patirti“.

Komisija tikisi, kad „Naujas turizmo prekinis ženklas užims svarbią vietą bendrame krašto įvaizdžio formavimo fone bei taps patrauklus ir Prienų krašto svečiams bei turistams“.

Ženklas atrinktas, bet nesuprantama, kodėl idėjų kovoje negalėjo dalyvauti krašto menininkai? Kodėl komisijoje buvo daugiau funkcionierių, o  ne įvairių meno sričių atstovų? 

Komisijos pirmininko, mero A. Vaicekausko teigimu, viskas prasidėjo nuo pažinties su VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros vedėju prof. Virgilijumi Trakimavičiumi, kuris Prienų seniūnijoje įsigijo nekilnojamąjį turtą. Jis pasiūlė pasinaudoti studentų idėjomis, kuriant Prienų krašto ženklą. A. Vaicekauskas pasakė, jog komisijos nariai įsiklausė į konsultantų patarimus ir rinkdami nugalėtoją kliovėsi ne tik visuomenės nuomone. Deja, į iškeltus straipsnyje klausimus tiesioginių atsakymų neišgirdau, bet darbas atliktas, turistinis arba, tiksliau, prekinis Prienų krašto ženklas išrinktas, o meras pažadėjo, jog bendradarbiavimas su VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedra bus tęsiamas. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti