Prienų GMP brigada: „Žaidynės – rimtas profesionalumo išbandymas“

Rugsėjo 5-6 d. Kaune vykusiose VI tarptautinėse Greitosios medicinos pagalbos žaidynėse dalyvavo 21 brigada iš Lietuvos ir 6 iš užsienio. Vertinimai vyko trijose kategorijose: geriausia miesto, rajono ir užsienio GMP komanda.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, žaidynėse dalyvavusi Prienų GMP brigada – Naktelė Kazakevičienė (bendruomenės slaugytoja), Karolis Ručys (paramedikas) ir Arvydas Tarasevičius (vairuotojas-sanitaras) – įvykdė visas užduotis, ir jos veiksmai nebuvo teisėjų sustabdyti.

Prienų PSPC vyr. gydytojas Artūras Ivanauskas pabrėžė, jog Prienų GMP brigados yra dalyvavusios visose šešiose žaidynėse. Pasak vyr. gydytojo, čia įgytą patirtį darbuotojai sėkmingai panaudoja realiose situacijose, be to, išauga jų pasitikėjimo savimi lygis. VI žaidynių dalyviai pripažino, jog užduotys, o jų per dvi dienas buvo aštuonios, pareikalavo nemažai psichologinių ir fizinių jėgų.

Pirmąją dieną Prienų GMP brigada masinės nelaimės užduotį atliko Nemuno krantinėje, o komanda, kuriai atstovavo prieniškiai, daugiausiai išgelbėjo „nukentėjusiųjų“. Antrąją dieną reikėjo atlikti net 7 užduotis. Pasak dalyvių, vykdami į paskutinę rungtį, nuo psichologinio ir fizinio nuovargio net nestipriai apsižodžiavo, bet komandinės dvasios neprarado. GMP darbuotojai ne prieš sudalyvauti tokiose ir panašiose žaidynėse ir kitose šalyse.

O žaidynės Kaune buvo arčiau tikrovės, nes vyko mieste, aplink stovėjo žmonės, ir kai kurie net bandė komentuoti medikų veiksmus.

Paramedikas K. Ručys įsitikinęs, jog kritinių klaidų brigada tikrai nepadarė, nors užduotys sekė viena kitą. Pasak N. Kazakevičienės, neretai užduočių legenda ne visiškai atspindėjo realią padėtį, ir pirminį veiksmų planą reikėjo skubiai keisti. Anot Prienų GMP brigados, sunkiausia buvo tada, kai dirbant reikėjo skaičiuoti, o kartu ir atsakinėti į teisėjo klausimus, bet dėka komandinio darbo su užduotimi pavyko susitvarkyti sėkmingai.

Po žaidynių vykusiame aptarime buvo išgirstas ir Prienų GMP vardas, nes prieniškiai užduotyje su gimdyve vieninteliai ją paguldė ant neštuvų, kaip to reikalavo užduoties legenda.

Prienų GMP brigada įsitikinusi, jog įgyta patirtis bus naudinga kasdieniniame darbe.

Taip pat skaitykite