•  

   

   

   

   

Prienų energijos siūlymas Savivaldybei perimti katilinę – kol kas be atsako

Balandžio pradžioje rajono savivaldybė sulaukė bendrovės „Prienų energija“, teikiančios rajono gyventojams šilumos energiją, siūlymo perimti iš jų anksčiau laiko šilumos ūkį. Tada savivaldybės politikai šį bendrovės žingsnį vertino itin palankiai, tačiau praėjus daugiau nei dviems mėnesiams jokios informacijos apie derybų procesą taip ir nebuvo pateikta.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, politiniuose kuluaruose sklinda kalbos, jog Savivaldybė jau nebenori anksčiau laiko perimti šilumos ūkio, nes „Prienų energija“ siekia gauti 1,5 mln. litų už pasitraukimą anksčiau laiko.

UAB „Prienų energija“ direktorius Vaidas Povilėnas teigia, jog į bendrovės pasiūlymus nėra gavęs jokių atsakymų. Anot bendrovės vadovo, po dviejų mėnesių „Prienų energija“ pati atšauks savo pasiūlymą, nes reikės ruoštis naujam šildymo sezonui. „Mes pateikėme pasiūlymą, kviečiame pradėti derybas, o ne pasirašyti iškart įsipareigojimų“, – pabrėžė V. Povilėnas. Pasak jo, derybose gimsta visiems priimtini sprendimai.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius patikino, jog atsakymas į „Prienų energijos“ pasiūlymą bus duotas artimiausiu metu. Esą galutinį sprendimą turi priimti politikai, bet bendrovės prašoma suma netenkina Savivaldybės. A. Marcinkevičiaus manymu, šilumos ūkis gali būti perimtas anksčiau laiko tik sutartyje numatytomis sąlygomis – už 1 Lt.

Deja, jau visiškai aišku, jog šių metų šilumos sezonas nieko paguodžiančio rajono gyventojams nežada. Teikiamos šilumos energijos tarifas bus vienas didžiausių šalyje, nesumažės ir sąskaitos už šilumą.

Biokatilinės statyba perkeliama į 2014 metus, tačiau niekas negali garantuoti, kad kaina gyventojams, centralizuotai gaunantiems šilumos energiją, sumažės.

Jonas Kavaliauskas

Taip pat skaitykite

1 komentaras

 1. Jonas

  Verkt norisi kaip Energija nori, o Savivaldybė nieko nedaro.
  Mano nuomonė – Energija išeinant pasipinigaut už dyką nori (durnelių ieško), Savivaldybė – išvis nėr ką pasakyt.
  Tačiau artėja šilumos ūkio reorganizacija, o tai Energija tai tikrai puikiai supranta. Virš 10 metų nieks niekur neskubėjo, tai ko dabar lėkt.
  Laikas parodys…

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti