Prienų „CBet“ žygis KMT baigtas. „Šiauliams“ pralaimėtos trečiosios iš eilės rungtynės

Ką gi, Prienų „CBet“ komandos žygis Karaliaus Mindaugo taurės turnyre baigtas.

Prienų komanda, vadovaujama Dainiaus Šalengos, nors trečiojo kėlinio viduryje ir turėjo 12 taškų persvarą (69:57), nesugebėjo jos išlaikyti. Tiesa, pratęsimą Prienų komanda ištraukė. Pagrindinis laikas baigėsi rezultatu 94:89 „CBet“ naudai ir nugalėtojui išaiškinti buvo skirtas pratęsimas. Deja, pratęsime aikštelės šeimininkai buvo bejėgiai prieš „Šiaulių“ komandą, kurios žaidėjai tiesiog degė noru laimėti šias rungtynes (101:103).

Galima teigti, jog pagrindinio penketo žaidėjai pavargo, nes „CBet“ strategas nepanaudojo visų žaidėjų. Štai, Karolis Guščikas žaidė tik 11 min, Kerr Kriisa – 4 min. Ir nors šiandien klaidų komanda padarė palyginus mažai (tik 12), jų veiksmuose nesijautė noro kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Žaidėjų veiduose nesimatė sportinio pykčio, nesijautė žmogiškojo faktoriaus.

Prienų „CBet“ komandai 22 taškus pelnė Martynas Varnas, 19 – Arnas Velička (8 rezultatyvūs perdavimai), 14 – Mindaugas Lukauskis (3/5 tritaškiai), 13 – Lukas Uleckas, 12 – Regimantas Miniotas (10 atkovotų kamuolių).

KMT „CBet“- „Šiauliai“ 101:103 (25:20, 28:26, 22:25, 20:18, Pr. 7:14)

Antrosios KMT serijos rungtynės nuo pirmųjų minučių parodė, jog lengvo pasivaikščiojimo nei viena komanda neturės. Į Arno Veličkos pataikytą baudos metimą svečiai atsakė dviem sėkmingom atakom (1:4). Tiesa, Martyno Varno tolimas metimas atkūrė lygybę (4:4). Kėliniui įpusėjus vienu tašku pirmavo svečiai (9:10), o likus iki kėlinio pabaigos  apie 4 min. skirtumas padidėjo iki 4 taškų (11:15). A. Velička pataikė dvitaškį, Regimanto Minioto prasiveržimas pasibaigė 2 taškais ir taikliu baudos metimu (16:15). „Šiaulių“ minutės pertraukėlė, o po jos sekė A. Veličkos tolima bomba (19:16). Ir nors „Šiauliai“ rezultatą išlygino, po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo 5 taškų persvarą (25:20).

Antrojo kėlinio pradžia suteikė nemažai vilčių, nes po Martyno Varno metimo „CBet“ komanda įgijo 9 taškų persvarą (34:25). Deja, gerą atkarpą pakeitė nuopolis (39:35). Kėliniui įpusėjus Kerr Kriisa pataikė tritaškį ir grąžino komandai 9 taškų pranašumą (45:36). Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. vėl komandas skyrė tik 4 taškai (49:45). „CBet“ sumaniai sužaidė kėlinio pabaigą ir po Martyno Varno tikslaus baudos metimo Prienų komanda išėjo į pertrauką turėdama 7 taškų persvarą (53:46).

O kai trečiojo kėlinio pirmomis minutėmis Dainiaus Šalengos auklėtiniai po galingo spurto įgijo 12 taškų pranašumą (69:57), atrodė, jog šiandien Prienų komanda pranoks „Šiaulių“ krepšininkus.

Deja, antroji kėlinio pusė virto tikru košmaru ir po trijų kėlinių skirtumas tarp komandų buvo tik 3 taškai (74:71).

Pavojaus skambutis nuskambėjo, bet aikštelės šeimininkai nutarė nepastebėti, jog prarado iniciatyvą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šiaulių“ komanda rezultatą išlygino (78:78). Antroji kėlinio pusė virto tikru nervų išbandymu. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. Prienų komanda turėjo 2 taškų (87:85) persvarą. Skylaras Spenceris ir Arnas Velička prametė po vieną baudą (89:85). Svečiai sumetė baudas (89:87), Martynas Varnas smeigė tritaškį (92:87). „Šiauliai“ paėmė minutės pertraukėlę.  Komandos iki kėlinio pabaigos apsikeitė dvitaškiais (94:89).

Pirmosiose rungtynėse „Šiauliai“ laimėjo tokiu pačiu skirtumu ir teisėjai skyrė pratęsimą. Kaip bebūtų apmaudu, bet pratęsime aikštelėje šeimininkavo svečiai. Likus iki pratęsimo pabaigos apie 15 min. jie jau turėjo penkių taškų persvarą (96:101). Mindaugas Lukauskis įsūdė tritaškį (99:101), o A. Velička baudos metimais rezultatą išlygino (101:101). Bet tai ir buvo viskas. „Šiauliai“ sumetė baudas (101:103), Prienų komanda prarado kamuolį. Sekundės bėgo link pratęsimo pabaigos. „Šiauliai“ nutarė netęsti atakos.