• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Prie Jiezno ežero – šventinis vasaros vakaras

IMGP5110

Su vasaros švente, kurioje pasidžiaugta miesto vardo paminėjimo 530-uoju jubiliejumi, Jieznas šįmet pataikė į dešimtuką – surengė ją paskutinį liepos šeštadienį. Jau trisdešimt pirmą kartą šią dieną vyko tradicinis futbolo turnyras, tad po jo ir sirgaliai, ir žaidėjai pailsėjo koncerte. O svečių, artimų ir tolimų giminių, kaimynų ir draugų prigužėjo išgražėjusi paežerės erdvė, kur pramogų užteko visiems jų norintiems.

IMGP5163

Šeimadieniai, atkeliavę iš Kauno

Daugiausiai dalyvių, ko gero, sukvietė Kauno miesto muziejaus projektas „Keliaujantys šeimadieniai“. Čia tiek vaikai, tiek jų tėvai ar seneliai galėjo palavinti įvairius savo gebėjimus. Apie užsiėmimus papasakojo projekto vadovė Vėjūnė Sudarytė. Muzikos mylėtojams buvo skirtos dvi edukacijos – „Muzikuok su DJ Folk“ ir „Kaip gimsta skudutis“. Nuo tuščiavidurės medžio tūtelės iki dūdelės – ilgas ir kruopštus darbas laukė tų, kurie ėmėsi patys pasigaminti muzikos instrumentą, manipuliuodami pjūkleliais, šveitimo popieriumi, peiliukais. Norintiems „gatavo produkto“ – didžėjaus pultas su muzikiniais „gabalais“-kubeliais.

Menininkai rankas miklino kurdami miesto herbą. Čia irgi reikėjo paplušėti, kol išminkysi ir suformuosi molinę plokštumą, pagal paveikslėlį išbadysi herbo piešinį. O jei norėjosi švelnesnio užsiėmimo, buvo galima pasigaminti tarpukario Lietuvoje populiaraus muilo „Kipras Petrauskas“.

Nemažai suaugusiųjų priviliojo „Kvirkato turnyras“. Šaškių, šachmatų, kitų strateginių žaidimų mėgėjai greitai perprato senovinių žaidimų taisykles ir subtilybes, kaudamiesi tyliosiose protų dvikovose.

Šį Kauno miesto muziejaus projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras jame dalyvauja partnerio teisėmis.

IMGP5223

Prienų muziejaus gamina popierių

Tai edukacija, menanti Prienų ekonominę šlovę – kai čia gaminamas popierius buvo naudojamas visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse. Apie tai bylojo jame įspausti vandens ženklai. Juos ir mokė pasigaminti Prienų muziejaus darbuotoja Emilija Petrauskaitė.

IMGP5316

Nori šakočio? Išsikepk!

Nacionalinio, šviežio ir kvapnaus gardumyno kvapas tiesiog svaigino ir traukte traukė prie krosnelės, kur šeimininkavo šakočių kepimo meistrė Ona Raudeliūnienė. Ji atskleidė visas skanėsto kepimo paslaptis, leido ir patiems padirbėti, tešlą pamaišyti ir prie krosnies pasikaitinti žandus. Gal kam nors kils noras pradėti savo verslą?

Edukacijos pabaigoje dalyviai ragavo savo kepinius patys ir vaišino aplinkinius.

IMGP5436

Dvaro sriuba“ – iš seniūnų rankų

Prie puodo, kuriame kvepėjo karšta ir gardi sriuba, rikiavosi ilga eilė, nes pasivaišinti seniūno Algio Bartusevičiaus virtu patiekalu norėjosi labai daug kam. O jam į talką stojo ne tik pavaduotoja Edita Urbanavičienė, bet ir į svečius atvykęs kaimynas – Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas. Jis pasveikino jiezniečius, švenčiančius 530-ąjį miesto vardo paminėjimo jubiliejų, ir pakvietė į šventę savo krašte – Darsūniškis netrukus minės 650 m. gimtadienį.

IMGP5144

Sveikata rūpinkimės nuo mažens

Prienų visuomenės sveikatos biuras nuolat dalyvauja įvairiuose rajono renginiuose su vaizdingomis priemonėmis, konkursais ir prizais, įdomiais pasakojimais apie sveikatos tausojimą. Šiuos įgūdžius privalu įgyti jau vaikystėje, o geriausiai, kai tai įvyksta žaidimų ir edukacijų metu. Tad prie VSB palapinės būriavosi ir mažieji, ir vyresnieji, pritraukti įdomių veiklų.

Šventiniai laužai

Po uždegančių „Sadūnų“ ir „Tabasco“ pasirodymų atėjo ir vakaras. Patamsėjusiame ežero vandenyje sušvito ugnies atspindžiai – šventės pabaigą vainikavo laužų uždegimo ceremonija.

Taip pat skaitykite