Prezidentas Gitanas Nausėda Birštone su Kauno apskrities savivaldybių merais susitiks jau pirmadienį

nauseda

kvitrina.com

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda atvyks į Birštoną, kur susitiks su Kauno apskrities savivaldybių merais. 

Mūsų krašto savivaldybių merai Nijolė Dirginčienė ir Alvydas Vaicekauskas turi Prezidentui ir bendrų klausimų, ir specifinių. Bendri klausimai – apie Nemuno dumblėjimą, kelią Kaunas-Prienai-Alytus, savivaldybių savarankiškumą. 

Tiesa, Nemuno aukštupio problemos neseniai buvo aptartos ir su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Pasak mero A. Vaicekausko, planuojama 2021 metais išvalyti 30 Nemuno aukštupio kilometrų nuo Birštono link Prienų ir Balbieriškio.

Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė taip pat pasiruošusi diskutuoti apie „Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų įstatymo priėmimo būtinumą, Lietuvos Respublikos Vyriausybės dėmesio stoką kurortams ir verslui, savivaldybių skatinimą ir motyvavimą pritraukiant naujas investicijas, verslumo skatinimą, naujų darbo vietų kūrimą, apie finansinių paskatų paketo kūrimą savivaldybėms“, o Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas apie „žemės disponavimą, sveikatos reformą, bešeimininkį ir apleistą turtą“.

Iš tiesų, Prezidentas turėtų išgirsti, jog Lietuva – tai ne tik Vilnius ir kiti didieji miestai. Jog ir provincijoje gyvena žmonės, kurie nori dirbti ir užsidirbti, turėti galimybes vietoje gauti aukšto lygio paslaugas. Savivaldybės turi būti ne tik vykdytojai, bet ir kūrėjai. Ypač būtina, kad savivaldybių teritorijose žemės grąžinimo klausimai būtų derinami su savivalda.

Prezidento darbo dienos Kauno regione programa:

9.30 val. su Birštono ir Kauno miestų, Kauno, Jonavos, Raseinių, Prienų, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų merais šalies vadovas aptars ir kiekvienai savivaldybei, ir visam regionui rūpimas problemas.

Po susitikimo, 12 val., numatomi Prezidento ir jo patarėjų komentarai žiniasklaidai.

14.00 val. Prezidentas kartu su merais bei Vidaus vandenų kelių direkcijos atstovu plauks laivu Nemunu, kur apžiūrės upės ruožą ir aptars keleivinės ir pramoginės laivybos skatinimo galimybes, Nemuno aukštupio valymo finansavimo klausimus.

15.30 val. susitikime su turizmo sektoriaus atstovais šalies vadovas su patarėjais diskutuos turizmo skatinimo regione klausimais.

 

Rinkimai į Seimą. Už kokį kandidatą norėsite balsuoti?

Rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti