• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Prezidentas G. Nausėda: „Ne pati teisingiausia politika rajonines ligonines automatiškai paversti slaugos ligoninėmis“

IMGP6215

Vacys Staknys

Šalies Prezidentas Gitanas Nausėda viešėdamas Birštone pasisakė ir apie sveikatos apsaugos ministro bandymus rajonines ligonines paversti slaugos ligoninėmis, mažinant aktyviąsias paslaugas. Pasak Prezidento, tai nėra teisingiausia politika. Nors užduotame klausime esą šiek tiek sutirštintos spalvos, šalies vadovas mano, kad tam tikros tendencijos šiuo klausimu visgi sveikatos apsaugos ministro veiksmuose pastebimos.

Prezidentas įsitikinęs, jog sprendžiant rajoninių ligoninių statusą svarbiausias aspektas turi būti žmonių sveikata ir greitai bei tiesiogiai suteikta paslauga „čia, vietoje ir laiku“. Šalies vadovo teigimu, sprendžiant rajoninėse ligoninėse teikiamų paslaugų kokybės klausimus reikia kompleksinio žvilgsnio, o ne supaprastinto požiūrio. 

ligonine

Primename, jog sveikatos apsaugos ministras bandė pakeisti rajoninių ligoninių pavaldumą, o, paprastai tariant, atimti vadovavimą joms iš savivaldybių. Bet ši struktūrinė pertvarka nerado palaikymo Seime. Vėliau ministras nutarė, jog gydytojai specialistai negali dirbti keliose gydymo įstaigose ir tokiu būdu mažinti rajoninėse ligoninėse paslaugų spektrą.

Prienų ligoninė aptarnauja dviejų savivaldybių gyventojus bei yra bazinė ligoninė Birštone esančioms sveikatingumo ir sveikatinimo įstaigoms. Koronaviruso pandemijos metu ligoninėje veikia Karščiavimo klinika, atliekami testai medikams, globos ir slaugos įstaigų darbuotojams, pacientams. Prienų ligoninė yra rezervinė Covid-19  Kauno apskrities ligoninė.  

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti