Prevencinė priemonė dėl gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų baigėsi, tačiau kontrolė vyks nuolat

suniukai

Kovo 17–31 dienomis Birštono policijos komisariato (toliau – Birštono PK) prižiūrimoje teritorijoje surengta prevencinė priemonė „Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimams išaiškinti“. Tikslas – užtikrinti, kad gyventojai laikytųsi Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo (1997 m. lapkričio 6 d. Nr. VIII-500) nuostatų ir Birštono savivaldybės tarybos 2011 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. TS-270 patvirtintų Gyvūnų laikymo Birštono savivaldybėje taisyklių.

Birštono PK Viešosios policijos poskyrio patruliai, tyrėjai ir specialistai kartu su Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Prienų rajono agentūros darbuotojais Tomu Barkausku, Laimiu Katiliu, policijos rėmėju Antanu Grušelioniu ir Birštono seniūnijos seniūnu Jonu Kederiu viešose vietose vykdė reidus, atkreipdami ypatingą dėmesį į tai, kaip gyvūnų savininkai laikosi šunų vedžiojimo taisyklių reikalavimų ir šunų ekskrementų surinkimo. Patikrinti 43 asmenys vedžiojantys šunis, atskleisti 4 pažeidimai. Daugeliui  šunų augintojų primintos gyvūnų laikymo taisykles, kurių jie privalo laikytis. Patikrintose įstaigose, kur laikomi sarginiai šunys, gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimų nenustatyta.

Siekiant ne vien drausminti, bet ir išsiaiškinti esamą situaciją dėl gyvūnų laikymo, vedžiojimo Birštono mieste, vietos žiniasklaidos priemonių interneto puslapiuose atlikta Birštono gyventojų apklausa. Apklausos duomenimis 40 procentų Birštono gyventojų yra visiškai patenkinti esamomis sąlygomis, iš dalies patenkinti 24 procentai, nepatenkinti 36 procentai. Gyventojų nuomone, pagrindinė problema yra nedrausmingi šunų augintojai, kurie nesurenka savo augintinių paliktų ekskrementų. Visi gauti gyventojų pasiūlymai ir pastabos dėl šunų vedžiojimo sąlygų gerinimo perduoti Birštono savivaldybės administracijai.

Primename, kad viešose vietose šunis galima vedžioti tik su pavadėliu ir antsnukiu, išskyrus tos rūšies gyvūnus, kuriems negalima dėti antsnukio. Šunis gali vedžioti asmenys, sulaukę 16 metų. Šunis su antsnukiu galima paleisti bėgioti Savivaldybės administracijos įrengtose aikštelėse arba kitose tam nustatytose vietose. Vedžiojami šunys neturi kelti grėsmės praeiviams. Kai yra pašalinių žmonių – pavadėlis turi būti sutrumpintas iki 1 m. Savininkai, įvesdami į namą šunis, kates, privalo užtikrinti, kad nebūtų teršiamos laiptinės. Vedžiojant šunis privaloma turėti polietileninius maišelius ar kitokią tarą ekskrementams surinkti ir juos išmesti į šiukšlių dėžę.  Draudžiama vedžioti šunis masinėse žmonių susirinkimo vietose, kapinėse, švietimo, sveikatos apsaugos įstaigų teritorijose, žaidimo ir sporto aikštelėse, stadionuose, paplūdimiuose.

Už šių taisyklių pažeidimus pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso ((toliau – ATPK) 110 str. „Gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių bei atskirų rūšių gyvūnų registravimo gyvenamosiose vietovėse taisyklių ir agresyvių šunų įvežimo, įsigijimo, laikymo, registravimo, veisimo, dresavimo ir prekybos jais taisyklių pažeidimas” numatomas įspėjimas arba bauda iki 200 Lt.

Agresyvius šunis įvežti į Birštono savivaldybės teritoriją, juos įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti ir jais prekiauti gali tik asmenys, turintys Birštono savivaldybės išduotą leidimą. Jeigu turite šunį, kurio veislė įtraukta į agresyvių šunų veislių sąrašą, privalote įsigyti leidimą. Šių taisyklių pažeidimas, numatytas ATPK 110 str., užtraukia baudą nuo 200 Lt iki 400 Lt su gyvūno konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Agresyvių šunų veislių sąrašas:

  1. Kovinių šunų veislės ir jų mišrūnai: amerikiečių pitbulterjeras ir bandogas (amerikiečių mastifas);
  2. Pavojingų šunų veislės ir jų mišrūnai: amerikiečių Staforšyro terjeras, Staforšyro bulterjeras, amerikiečių buldogas, Argentinos dogas, Fila Brasileiro (brazilų mastifas), kangalas (turkų aviganis), Kaukazo aviganis, Pietų Rusijos aviganis.

Prašome pranešti apie galimus pažeidimus bendruoju pagalbos telefonu 112, visą parą Birštono savivaldybėje patruliavimą vykdančiam policijos ekipažui mobiliuoju telefonu (8 698) 47 188 arba Birštono PK anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 319)  65 534.

 

 

 

Birštono PK informacija ir nuotrauka

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti