Prapliupęs dangus išgąsdino, bet nesutrukdė pasveikinti Pašventupio Joną

Gelbėkit vaikus

Vidmantas Venclovas

Lygiadienio, Rasos ir Jonų, Janinų, Jonių šventės, kurios dažniausiai surengiamos Joninių vardinių išvakarėse, tęsia šimtmečio tradicijas – suburti žmones kartu, pasidžiaugti ilga diena, prisiminti mūsų senolių tradicijas bei kurti naujas.

Štai, jau tapusios tradicine „Joninės pas Joną“ šventės dalyviai neišsigando prapliupusio dangaus ir susirinko į dar labiau pagražėjusią ūkininko Jono Vilionio  supilto piliakalnio aplinką. O svečių būta gan svarbių. Tai ir Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Seimo nariai, Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariai bei daug kitų krašte žinomų visuomenės veikėjų. Į šventę atvyko kaimynai ir šiaip žmonės, kurie norėjo pabūti gražiame gamtos kampelyje.

Po Jono sveikinimų ceremonijos ir vainiko nuleidimo nuo tiltelio į vandenį, svečiai sugužėjo prie pavėsinių komplekso, kur visus linksmino nesenstantis ansamblis „Jonis“.

O tie, kurie išsigando lietaus ir neatvyko, tiesiog pamiršo, jog blogo oro nėra, tik yra netinkamai pasirinkta apranga.

„Joninių pas Joną“ svečiai tai įrodė su kaupu.

Ant Jono supilto piliakalnio dar stūksojo paruoštas ugnies fiestai laužas, bet šio straipsnio autoriui jau buvo laikas judėti kitur. Išvykdamas pastebėjau, jog greitai nebus kur pastatyti automobilių, o jie vis suko link Jono sukurto nuostabaus kampelio, kuris neišdarkė gamtos, o ją papildė.

Tuo pat metu Prienų rajone Joninės buvo švenčiamos Jiezne, Skriaudžiuose ir kitose vietovėse.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti