• vasaros svente 2022 2                                            Liepos 2 d. Naujosios Ūtos seniūnijos vasaros šventė

Pojūčių ir vizualizacijų puota

15

Liepos 11 d. Birštono kurhauzo svečiai įsitraukė į rašytojos Agnės Žagrakalytės poezijos knygos „Štai” eilių inspiruotą terapinę garsų, kvapų ir vizualizacijų puotą, kurią kūrė Pojūčių teatro aktorės Aistė Jančiūtė, Raminta Šniaukštaitė, Edita Niciūtė. Jos išlaisvino poezijoje už žodžių pasislėpusius garsus. Moterį įkūnijo aukštakulnių aidas, skambantis skudučiui imituojant vėjo gaudesį, o kažkur tolumoje aidėjo eilės:

„…NĖR GRAŽESNIO VAMZDELIO UŽ

MOTERĮ, VĖJO SKLIDINĄ…“

8

Susirinkusieji patys galėjo rinktis patyriminį kelią – užsimerkti arba viską stebėti. Užsimerkusieji pajuto, kaip veriasi vidinės fantazijos akys. Ausiai gaudant bičių dūzgesį, vidinis vaikas pasileido vaikystės takais po gėlėmis išguldytas pievas. Širdžiai užplūdus gėrio ir grožio bangai, skambančios eilės sustabdė prie vieno žiedo:

„gražus išsitrėškė žiedas:

žiedlapių lipnūs sparnai skleidės

džiūti kiek skaudžiai, bet iš kur

nejudriai įmitusiam kūno

užsimiegojusiam lukštui

žinoti, kas yra sielos jaunos

išverstaakė saldybė…“

16

Poezija – paslaptingas žanras. Jis įkiša savo trumpas raidėtas, mintytas rankas į mūsų vidų ir išvelka tai, kas mumyse nebeskamba, todėl šį vakarą susirinkusieji buvo kviečiami įvardinti tai, ko pasižada nebebijoti. Kažkas nustos bijoti šypsotis, stebėti, atleisti, klysti, gyventi, bijoti, juoktis, garsiai dainuoti, kurti, diskutuoti, keliauti, būti savimi, sapnuoti, o kažkas po šio vakaro nebebijos moterų…

Išsilaisvinę iš baimių klausėmės pačios poetės Agnės Žagrakalytės skaitomų eilėraščių, kurie dar niekur neskambėjo ir pasirodys tik už divejų savaičių jos naujausioje poezijos knygoje. Papasakojo, kad šiuo metu rašo istorinį romaną, kuris vadinsis „Triukšmaujantys katalikai“, kuriame pasakojimas išsitęs per 3 valstybes: Belgiją, Kiniją ir Lietuvą. Paklausta apie gyvenimą užsienyje, autorė prisipažino nesijaučianti emigravusi, nes dažnai grįžta į tėvų namus ir vaikams baigus mokslus, planuoja sugrįžti čia gyventi.

Tai buvo kitoks nei įprasta projektui „Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2019 m.“ vakaras – be fortepijono ir dainų, tačiau kiekvieno viduje suskambęs ypatingais potyriais.

Projektą ,,Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2019 m.” remia Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.

 

Birštono bibliotekos informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti