Pociūnuose pasibaigusiame Europos jaunimo sklandymo čempionate – Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Danijos pilotų triumfas. Lietuviams pilotams sava padangė nebuvo sėkminga

IMG_6194

Viktoras Arbačiauskas

Dvi savaites iš Pociūnų aerodromo jaunieji sklandytojai kilo į beribę padangę ir kovojo dėl Europos sklandymo čempionato trofėjų. Užsiregistravo 44 pilotai, startavo 43, baigė varžybas 41. Deja, bet tarp nebaigusių – ir du Lietuvos atstovai, kurie turėjo varžytis Standartinėje klasėje – Laurynas Šupinys ir Ignas Bitinaitis. Laurynas dėl ligos taip ir nestartavo čempionate, o Ignas pateko į susidūrimą ore su Danijos sklandytoju. Nors Lietuvos pilotas turėjo teisę tęsti varžybas, bet Lietuvos komanda nepasiūlė kito sklandytuvo.

IMGP9485

Standartinėje klasėje triumfavo Vokietijos atstovas Simon Briel. Kitas prizines vietas laimėjo Thomas Pavis ir Henry Inigo-Jones iš Jungtinės Karalystės.

Klubinėje klasėje Lietuvos atstovų rezultatai nebuvo itin sėkmingi. Jokūbas Motūza užėmė 17 vietą, Titas Jovaiša – 24.

IMGP9276

Šioje klasėje du pilotai surinko vienodai taškų – 5341. Pagal papildomus kriterijus pirmoji vieta atiteko atstovui iš Jungtinės Karalystės Finn Sleigh. Antrosios vietos laimėtoju tapo Lasse Edslev iš Danijos.  NIls Fecker iš Vokietijos buvo trečias.

Kiekvienoje klasėje buvo pagerbti pirmųjų dešimties vietų laimėtojai.

IMGP8984

Ceremonijos metu įvyko incidentas, kuris parodė geraširdiškumą Jungtinės Karalystės ir Čekijos Respublikos komandos narių, kurie nedelsiant pasirūpino mergaite, apalpusia nuo karščio. O tuo metu čempionato uždarymo ceremonijoje kalbėjo garbingi svečiai.

IMGP9079

Deja, tik po šio įvykio buvo pasirūpinta vandeniu.

Tereza Koubkova

Šiame jaunimo čempionate kartu su vaikinais varžėsi ir dvi merginos – Tereza Koubkova ir Michaela Križova. Abi jos atstovavo Čekijos komandai. Tereza bendroje įskaitoje užėmė 9 vietą, o Michaela -14.

Po čempionato iškilo keletas klausimų. Kodėl žinant, jog Laurynas Šupinys negalės dalyvauti čempionate, nebuvo pakeistas kitu nariu? Ar tikrai negalima buvo suteikti Ignui Bitinaičiui kito sklandytuvo, žinant jo pasiruošimo lygį ir galimybes?

Į šiuos klausimus čempionato direktorius davė tokius atsakymus:

• Buvę federacijos atstovai mažai dėmesio skyrė jaunųjų sportininkų pasiruošimui. (Pavyko sužinoti, jog jaunųjų pilotų pasiruošimas buvo patikėtas trenerių tarybai. Redakcijos pastaba).
  • Laisvas sklandytuvas buvo perduotas pilotui, kuris rugpjūčio pradžioje dalyvaus Pasaulio čempionate.

Primename, jog 2017 m. Ignas Bitinaitis Pasaulio jaunimo čempionate iškovojo sidabro apdovanojimą.