•  

     

     

     

     

Pirkdami naudotą daiktą, patikrinkite, ar jis nėra vogtas

Dviračiai iš patalpų vagiami įvairiu metų laikotarpiu, tačiau atšilus orams ir gatvėse pagausėjus dviratininkų, neabejotinai padaugėja tokių transporto priemonių vagysčių.

Gyventojams, kurie planuoja įsigyti nenaujus dviračius, Alytaus apskrities policija siūlo aktyviai naudotis specialiai sukurtu Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registru, kurį rasite Policijos departamento prie Vidaus reiklaų ministerijos interneto svetainėje www.policija.lt skyriuje „Paieška policijos duomenų bazėse“. Įvedę dviračio numerį registre, matysite, ar jis nėra vogtas.

Įsigiję dviratį, užsirašykite jo numerį ir vagystės atveju būtinai praneškite policijai nurodydami dviračio numerį. Numeris bus įvestas į Ieškomų ir rastų numeruotų ir individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą, kur jis bus viešai matomas.

Norint pranešti policijai, nebūtina vykti į policijos įstaigą. Siūlome naudotis policijos portalu www.epolicija.lt. Pranešdami per portalą, prisistatykite (autorizuokitės) naudodami internetinę bankininkystę ar kitas sistemas, tuomet galėsite gauti išsamią informaciją apie pranešimo nagrinėjimo eigą ir priimtus sprendimus.

Atkreipiame dėmesį, kad į šį registrą suvedami ne tik dviračių, bet ir kitų vogtų daiktų numeriai: pvz., mobiliųjų telefonų, todėl šiame registre, prieš perkant naudotą daiktą, galima patikrinti ir kitus numeruotus daiktus, kurie gali būti vogti.

Norintys apsaugoti nuo vagišių savo dviračius, mobiliuosius telefonus, kompiuterius, įvairius vaizdo ir garso, automobilių garso aparatūros įrenginius, gyventojai gali nemokamai pasinaudoti policijos pareigūnų teikiama prevencine daiktų žymėjimo paslauga.

Daiktai žymimi per akcijas ir individualiai. Individualiai žymima iš anksto susitarus telefonu. Mažesnius, lengvai kilnojamus daiktus, policijos pareigūnai žymi Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate, didesnius – atvyksta į namus. Gyventojai privalo su savimi turėti daikto įsigijimą patvirtinantį ir asmens dokumentus.

Informacija dėl prevencinio daiktų žymėjimo teikiama:

Prienų rajono policijos komisariate tel. 62 163, 60 002.

Alytaus apskrities VPK informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti