PILIETIŠKUMO PROJEKTAS ,,MOKINIAI RENKA MERĄ“ BIRŠTONO GIMNAZIJOJE

16 108Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo institutas prieš artėjančius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, vykdo tęstinį socioedukacinį mokomųjų rinkimų projektą ,,Mokiniai renka merą“. Pirmasis projekto etapas ,,Moksleiviai renka Europos Parlamentą“ vyko pernai.

Projekte ,,Mokiniai renka merą“ dalyvauja Kauno miesto bei Kauno, Marijampolės ir Tauragės rajonų bei Birštono mokyklų 9-12 klasių mokiniai.

Projekto organizatoriai, remdamiesi gerąja mokomųjų rinkimų, kurie jau daugelį metų sėkmingai vyksta Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, JAV ir kitose šalyse, praktika, pagrindiniu projekto tikslu kelia siekį skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies pilietiniame gyvenime, gilinti mokinių žinias ir domėjimąsi politiniais procesais bei valstybės gyvenimu.

2015 m. vasario 9 d. vykdant projekto veiklą gimnazijoje vyko kandidatų į Birštono savivaldybės merus debatai. Jų moderatorius profesorius Algis Krupavičius kandidatų į merus klausė apie svarbiausias šių dienų Birštono problemas ir kaip reikėtų jas spręsti, iš kur gaus pinigų savo idėjoms įgyvendinti ir kaip atrodys miestas po jų vadovavimo kadencijos. Diskusijos pabaigoje mokiniai uždavė rūpimus klausimus.

Projekto pabaigoje vyks elektroninis balsavimas, kurio rezultatai parodys, kokį merą rinktų mokiniai. Mokinių dalyvavimas šiame projekte suprantama ir patrauklia forma atskleidžia rinkimų esmę ir patį rinkimų procesą.

Gimnazistai liko patenkinti puikia pilietiškumo pamoka.

 

Birštono gimnazijos informacija

Taip pat skaitykite