•  

     

     

     

Piketavo trys rajono gyventojų grupės

Birželio 28 d. prieš pat rajono savivaldybės Tarybos posėdį Laisvės aikštėje Visuomeninis judėjimas „Už socialinį teisingumą“ surengė piketą. Apie piketą iš anksto buvo informuota savivaldybės administracija, išsiųsti pranešimai Tarybai, taip pat informuoti rajono žiniasklaidos atstovai, kurie buvo raginami nebūti abejingais rajono gyventojų interesams.

Judėjimas plakatais kvietė Tarybos narius atsižvelgti į tai, kad posėdžio darbotvarkės 27 klausimo sprendimas labai svarbus gyventojams, nes jį priėmus prieniškiai už atliekas mokėtų daugiau. Šiuo metu atliekų surinkimo kaina savivaldybėje yra didelė, o apmokestinimas nuo ploto – neteisingas. Buvo prašoma nepritarti ir kitam savivaldybės klausimui, kuriuo numatyta padidinti kainas už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą.

Prie piketuotojų prisijungė daugiau žmonių. Stovėdami atskiromis grupėmis, gyventojai ramiai laikė plakatus.Vieni reiškė nepasitenkinimą Veiverių miestelio centre ant vandens bokšto esančiomis UAB „Tele 2“ antenomis ir tikėjosi, kad Tarybos nariai išgirs, kad miestelio gyventojai nenori gyventi šalia jų. Kita grupė pritarė Visuomeninio judėjimo raginimams ir, prisijungdama prie Lietuvoje esančios JDJ akcijos, kėlė plakatą su užrašu „TIE –SOS‘.

Stovintieji daugiausiai sulaukė praeivių dėmesio, kurie dėkojo už drąsą. Deja, gyventojų problemos parūpo  tik trims savivaldybės Tarybos nariams: opozicijos atstovams Rimai Zablackienei, Vytautui Martinaičiui bei buvusiam merui Juozui Krikštolaičiui. Valdančiosios daugumos atstovo nebuvo nei vieno sulaukta. O kad valdantieji nepatenkinti piketu, buvo parodyta neįprastu būdu: ant policijos stalo atsirado savivaldybės administracijos Algio Marcinkevičiaus raštas su prašymu išsiaiškinti, ar piketuojantys nepažeidė susirinkimų įstatymo.

Tai, kad Visuomeninio judėjimo pirmininkė Vilija Janulevičienė turės aiškintis dėl piketo organizavimo, rodo, kad pagaliau Prienų savivaldybės administracija pastebėjo ir savaip įvertino jos darbą.

Visuomeninio judėjimo „Už socialinį teisingumą“ informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti