• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Per Vėlines kapus lankykime saugiai

Foto Birštono Pk

Artėja ilgasis Vėlinių savaitgalis, kuris bus kitoks nei įprasta. Pagerbti mirusiųjų atminimą uždegant žvakeles ant jų kapų yra sena ir iki šiol itin puoselėjama tradicija, tačiau, siekiant mažinti riziką užsikrėsti COVID-19 ir išvengti eismo spūsčių, policija žmones ragina elgtis atsakingai –  artimųjų kapus galima aplankyti ir vėliau – po šventinių pirmųjų lapkričio dienų.

Siekdama užtikrinti gyventojų saugumą, Vėlinių savaitgalį policija pasitiks sustiprintomis pajėgomis. Bus intensyviau dirbama viešose lankytinose vietose, o prie kapinių kreipiamas dėmesys eismo saugumo užtikrinimui.

kapines

Prie Birštono savivaldybės  Škėvonių kaime esančių Prienų rajono ir Birštono miesto civilinių kapinių Vėlinių savaitgalį, kaip ir kasmet, keisis eismo organizavimo tvarka. Magistraliniame kelyje A16 prie kapinių bus ribojamas greitis iki 50 km/h, aplankyti kapinių atvykstantys žmonės su automobiliais bus nukreipiami į stovėjimui skirtą šalia esančią pievą. Automobilius bus galima palikti stovėti ir magistralinio kelio kelkraščiuose. 

Policija prašo paisyti prie kapinių dirbsiančių policijos pareigūnų, policijos rėmėjų nurodymų ir patarimų, laikytis laikinų kelio ženklų reikalavimų, nestatyti automobilių ten, kur draudžiama. Bus reguliuojamas eismas, padedama žmonėms.

Kviečiame gyventojus iš Birštono ir Prienų miestų aplankyti kapinių vykti ne tik automobiliais, bet ir pėsčiomis ar kitomis transporto priemonėmis.

Savaitgalį policijos pareigūnai patruliuos ne tik kapinėse bei jų prieigose, bet ir kitose viešose vietose,  ypač bus stebima, kad žmonės nesibūriuotų didesnėmis asmenų grupėmis, nustatyta tvarka dėvėtų apsaugines veido kaukes, laikytųsi saugaus atstumo. Kad reikalavimų COVID-19 infekcijos plitimui mažinti laikytis būtina, primins ir garso įrašai, sklisiantys iš policijos automobilių. Policija tolerantiškai vertins žmonių elgesį – jei asmenys reaguos į perspėjimus, sankcijos nebus taikomos. 

Policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti ir savo turto saugumu: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš automobilio – užrakinti, išvykstant iš namų nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pastebėtų, ar svetimi asmenys nesidomi paliktu būstu.

Keliaujantiesiems ilgąjį Vėlinių savaitgalį linkime saugiai pasiekti kelionės tikslą. 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Birštono policijos komisariato informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti