„Penkių koalicija“ pasiskelbė, jog yra pasirengusi valdyti rajoną

IMGP8255Vasario 13 d. keturių partijų (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos „Tvarka ir teisingumas“, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) Prienų skyrių pirmininkai  ir visuomeninio rinkimų komiteto „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ atstovas pasirašė koalicinį susitarimą, kurio „pagrindu po 2015 metų tiesioginių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų suformuosime valdančiąją daugumą Prienų rajono Savivaldybės taryboje ir įgyvendinsime bendrą koalicijos programą“, vasario 17 d. savo apsisprendimą pranešė spaudos konferencijoje.

„Tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius, pristatydamas susiformavusios koalicijos susitarimą, pasakė, jog koalicija kuriama, nes dvi kadencijas valdžioje buvę partijos nieko doro žmonių labui nenuveikė. Buvo paminėti šilumos, atliekų tvarkymo, investicijų klausimai.

V. Kamblevičius pabrėžė, jog dabartinė koalicija kuriama, nežiūrint to, ką susitarimo dalyviai veikė praeitoje kadencijoje.

TS-LKD Prienų skyriaus pirmininkė Ona Vilčiauskienė, atsakydama į klausimą apie programų skirtumus, teigė, jog visos partijos supranta, kad po rinkimų neturės daugumos taryboje, todėl reikia jungtis į koaliciją.

O. Vilčiauskienė įsitikinusi, jog nežiūrint to, jog konservatorių ir kitų koalicijos dalyvių požiūris į šilumos ūkio ateitį skiriasi, koalicijos partneriai visada gali suderinti savo pozicijas, nes pagrindinis tikslas – spręsti iškilusias problemas.

Reikalui esant, pasak konservatorės, teks partnerius įtikinėti.

Diskusijai apie šilumos ūkio valdymą užsitęsus, „teistvarkė“ Loreta Jakinevičienė pabrėžė, jog jei Prienuose atsirastų privatus šilumos tiekėjas, savivaldybės įmonė turėtų dirbti taip, kad jos darbo efektyvumas būtų aukštesnis nei privatininko.

„Valstietis“ Jonas Vilionis įsitikinęs, jog privatininkas negali pasiūlyti pigesnės šilumos kainos, nes jis dirba pelnui, o savivaldybės įmonė orientuota į žmones.

Tarybos nariui rūpėjo ir situacija biokuro gamyboje, nes dabar formuojasi nauji monopolininkai.

Konservatorius Juozas Krikštolaitis kategoriškai pasisakė prieš rinkliavos mokestį atliekų tvarkyme, nes, jis, kaip „Kauno švaros“ darbuotojas, gali tvirtinti, jog Prienuose už šią paslaugą mokama per brangiai, todėl įvedus mokestį nuo tūrio ar kiekio, mokestis už paslaugą sumažės.

Gintautas Bartulis įsitikinęs, jog už nepadarytus darbus turi atsakyti dabartiniai valdantieji, o šios koalicijos dalyviai nori pasakyti, jog yra ir naujas kelias žmonių gerovei pasiekti.

Koalicijos dalyvių atsakymai į žurnalistų klausimus ir jų pamąstymai parodė, jog „Penkių koalicijoje“ požiūriai, kaip pagerinti rajono žmonių gyvenimus, labai skiriasi, bet koalicija pasirengusi ieškoti kompromisų, kad pakeistų tuos, kurie, anot jų, dvi kadencijas nieko gero nenuveikė.

„Penkių koalicijos“ dalyviai patikino, jog, nežiūrint to, kaip pasibaigs rinkimai, neperbėgs į kitą pusę.

Taigi, nors „meška“ dar miega, bet politikos „medžiotojai“ jau lyg ir pasiruošę išsidalinti „grobį“.

 

Vacys Staknys

Taip pat skaitykite

12 komentarai

  1. Gėda

    Kaskart prieš rinkimus politikai pradeda kiršinti žmones, žadėti nebūtų dalykų-ypač Vaidogas, kuris jau buvo valdžioje ir buvo gėdingai iš jos ištrenktas. Protingas žmogus padarytų išvadas, o šitas -ne. Vėl veržiasi , vėl žada, ir vėl gviešiasi lengvų pinigų…

  2. Minčių "perliukai"

    Skelbiu konkursą „Kas labiau nusišnekės”. Kol kas nepralenkiamas visų kraštietis, parapijietis, žemdirbių reikalų analitikas ir tiesiog visų populiariausias (tik niekaip neišrenkamas) politikas V.Kamblevičius. Nusišnekėjimas tiesiog genialus: „V. Kamblevičius pabrėžė, jog dabartinė koalicija kuriama, nežiūrint to, ką susitarimo dalyviai veikė praeitoje kadencijoje.” Taigi, rajono žmonės ir rinkėjai, šiems veikėjams jų pačių ir jų bendražygių praeities „žygdarbiai” dzin… kaip ir mūsų nuomonė rinkimuose… Kiek dar jie mus kvailins šitie nusišnekėjimo meistrai?

  3. Lina

    Tokiu koaliciju sudarymas dar pries rinkimus parodo, kaip partijos gerbia zmoniu nuomone. Mielieji, palaukite rinkimu rezultatu ir tada sudarinekite koalicijas, nes dabar sau geda darotes. Ir beja, dauguma jusu taip pat buve valdzioje ir nieko gero nepadare…