•  

     

     

     

Penkios priežastys pagalvoti apie fizikos korepetitorių

formules-519b69527b0c8 2

Fizika – disciplina ne iš lengvųjų. Kadangi fizikos egzaminas nėra privalomas, dažniausiai į šį dalyką tiesiog numojama ranka. Tačiau būtent fizika yra tas dalykas, kuris neretai kelia mokiniams sunkumų. Nors tai yra pagrindinė, bet toli gražu ne svarbiausia priežastis pagalvoti apie fizikos korepetitorių. Kada verta dairytis fizikos korepetitoriaus ir, apskritai, kaip jis gali pagelbėti vaikui?

1. Problemos mokykloje

Apie fizikos korepetitorių vertėtų susimąstyti, jei mokykloje ši disciplina dėstoma nekokybiškai. Turima omenyje net ne tiek pažymius, kiek bendrą mokinių žinių lygį. Dar vienas akivaizdus akstinas pradėti papildomas fizikos pamokas – jei mokinys atsilieka nuo mokyklinės programos. Šiuo atveju korepetitorius sudarys individualią programą, atitinkančią mokinio poreikius ir žinias. Galiausiai, fizikos korepetitorius reikalingas tada, kai mokinys negali savarankiškai suprasti tam tikrų temų. Žinių spragos trukdo susisteminti fizikos kursą, o tai reiškia, kad mokinys nesupranta, kaip yra tarpusavyje susijusios mokomos temos. Užpildyti šias spragas gali tik profesionalus fizikos mokytojas.

2. Tarpdiscipliniškumas

Fizika – tai nėra ta disciplina, kuri visiškai nepriklauso nuo kitų mokomų dalykų. Fizikos žinių prireikia ir mokantis matematikos, ir chemijos, ir biologijos. Tad, norint užtikrinti, kad mokinys visavertiškai supranta mokyklinę programą, įžvelgia ryšius tarp skirtingų disciplinų, svarbu neužmiršti fizikos. Negana to, jei jūsų vaikas svarsto apie medicinos, biochemijos, bioinformatikos, ar panašias studijas, jose visada yra dėstomas fizikos kursas, kuris yra žymiai sudėtingesnis nei mokyklinis. Vadinasi, tam, kad su fizika universitete nekiltų problemų, mokyklinės fizikos žinios turi būti nepriekaištingos.

3.Pasaulio suvokimas

Nors kartais mokiniams atrodo, kad fizika yra dalykas apie „nieką“, tai toli gražu nėra tiesa. Fizikos mokslas yra sudėtingas ir įvairiapusis, jame nagrinėjami skirtingi gamtos reiškiniai ir procesai – o tai, paprastai tariant, reiškia, kad tai yra mokslas apie tai, kaip veikia pasaulis. Ko gero, didžiausia fizikos nauda yra ta, kad šis dalykas padeda formuoti priežastinį pasaulio suvokimą, o tai suteikia žmogui vientisą pasaulėvaizdį, leidžia suprasti, kaip vienas reiškinys paveikia kitą. Kartais apie fizikos mokymąsi verta pagalvoti net anksčiau, nei šį dalyką pradeda dėstyti mokykloje, nes jis pateikia atsakymų į kone dažniausią vaikų klausimą – kodėl?

4. Stojimas

Nors, kaip minėjome, fizikos egzaminas nėra privalomas, jo gali prireikti stojant į tam tikras specialybes. Pavyzdžiui, fizikos reikia stojant į vienas paklausiausių – pilotavimo – studijas. Dažniausiai į tokias specialybes stoja išties motyvuoti abiturientai, tad akivaizdu, kad konkurencija yra itin didelė. Todėl svarbu, kad pasiruošimas fizikos egzaminui vyktų nuosekliai, sistemingai, skiriant dėmesio kiekvienam dalyko aspektui (o tų aspektų yra išties daug – nuo mechanikos iki astronomijos). Alfa klasės fizikos korepetitoriai padės kokybiškai ir užtikrintai pasiruošti fizikos egzaminui.

5. Mokslinis smalsumas

Teiginys, kad fizika yra vien teorijos „kalimas“, yra visiškai nepagrįstas. Fizika – vienas iš praktiškiausių mokyklinių dalykų, kuriuose viskas, kas dėstoma, gali būti patikrinta moksliniu būdu – eksperimentu. Svarbu suprasti, kad fizikoje viskas remiasi dėsniais, o tai reiškia, kad fizikos mokymasis ugdo logiką ir nuoseklumą – taigi, mokslinį mąstymą. Todėl, jei jūsų vaikas yra smalsus, jam įdomu, kaip ir kodėl veikia skirtingi reiškiniais pasaulyje, papildomos fizikos pamokos gali tapti ateities mokslinės karjeros pamatu.

Fizikos ir kitų mokyklinių disciplinų korepetitorių ieškokite čia: https://alfaklase.lt/

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti