• prienuspauda

     

     

     

     

Penkioliktas, bet ir toliau šaunus liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Revuona“

IMGP9753

Vilija Čiapaitė

XV respublikinis liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Revuona“ sujungė septynis šokių kolektyvus šventei, kuri susirinkusiems priminė, jog tautinių šokių galia jau šimtmečius sieja kiekvieną šeimą, kiekvieną trobą. Jų dėka mes, lietuviai, išmokstame mylėti, mokame atsipalaiduoti ir suvokti, jog senolių pasėta sėkla auga, veši ir suburia.

IMGP0436

Šiais metais liaudiškų šokių kolektyvų festivalis subūrė tiek aukštaičius, tiek žemaičius, tiek sūduvius ir dzūkus. Jie atsivežė šokius su jų kraštui būdingais papročiais. Tai kolektyvai iš Marijampolės, Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Joniškio, Utenos bei Prienų.

Graži šventė, kurios simbolis – verpstė, kasmet apsigyvena vis kitame regione. Ji tarsi nematoma gija, jungianti koletyvus bendram tikslui – šokiui.

Festivalis-konkursas „Revuona 2019“, kurio iniciatorė Ligita Gediminienė, kasmet sukviečia kolektyvus, kad Prienuose skambėtų muzika, girdėtųsi šokio taktas ir per visus Lietuvos kampelius pasklistų žinia apie žmones, kuriuos jungia ne tik muzika, bet ir šokis.

Ir štai, lemiama akimirka, trumpam pailsėjusi verpstė iškeliavo į Joniškį ir, reikia tikėtis, kad ji atneš kitais metais dar daugiau šokio ir muzikos gūsių iš Žemaitijos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti