Paukščių gripo grėsmė naminiams paukščiams

520910-893734-1287x836

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus departamento Prienų skyrius informuoja apie Europoje vis sparčiau plintantį paukščių gripą.

Paukščių gripas yra greitai plintanti pavojinga užkrečiamoji paukščių liga, kuria serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Patys pavojingiausi yra labai patogeniški H5 ir H7 paukščių gripo viruso potipiai. Nuo 2019 m. gruodžio pabaigos iki šios dienos paukščių gripas pasireiškė keturiose ES valstybėse: Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Paukščių gaištamumas siekia iki 100 % visų ūkyje laikomų paukščių.

VMVT Alytaus departamento Prienų skyrius primena paukštininkystės ūkiams ir paukščių augintojams, kad siekiant apsaugoti paukščius nuo paukščių gripo būtina:

  • laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, palaidų paukščių neišleidžiant į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles-aptvarus, įrengtus taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aptvaras su stogu);
  • nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių (kūdrų, upių, ežerų) vandens laikomiems naminiams paukščiams girdyti;
  • laikyti naminių paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų;
  • apie pastebėtus naminių paukščių sirgimus ar gaišimus nedelsiant informuoti veterinarijos gydytojus ir (ar) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos artimiausius departamentus, ar jų skyrius, kurių kontroliuojamose teritorijose laikomi naminiai paukščiai.

Gyventojai, pastebėję masinius laukinių vandens paukščių gaišimus, prašomi apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus departamento Prienų skyriui 8 319 60410.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
Alytaus departamento Prienų skyrius

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti