Pasaulio sklandymo čempionate penktadienio pratimas lyderiams buvo sėkmingas

_IGP1769

Pranešimas spaudai

Rugpjūčio 14 d. Pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje buvo įvykdytas priešpaskutinis pratimas, kuris didelių pasikeitimų lyderių grupėje nepadarė. Pirmą kartą pratimą laimėjo visuose pratimuose tarp lyderių buvęs pilotas iš Prancūzijos Antoine Havet. Ši pergalė leido jam pakilti į trečiąją vietą bendroje įskaitoje, nes jo pagrindinis konkurentas kovoje dėl prizinės vietos Morgan Sandercook iš Australijos buvo ne toks greitas ir užėmė pratime tik 10 vietą.

Čempionato lyderiai penktadienio pratime užėmė atitinkamai trečiąją (Stefano Ghiorzo) ir antrąją (Vladas Motūza) vietas.

Bendroje įskaitoje Italijos sklandytojo S. Ghiorzo (9918 taškų) pranašumas prieš lietuvį V. Motūzą (9537 taškai) siekia 381 tašką. Trečioje vietoje esantis prancūzas A. Havet jau neturi šansų pakilti aukščiau, bet paskutiniajame pratime turės pasistengti apginti trečiąją poziciją, nes ir australas M. Sandercook ir Italijos sklandytojas Alberto Sironi dar turi šansų pakovoti dėl prizinės vietos.

Lietuvos sklandymo čempionato programoje (MIX klasė) vykstančiose parengiamosiose 2016 m. Pasaulio čempionato varžybose po 11 pratimo nugalėtojas bendroje įskaitoje jau aiškus. Tai lietuvio Dariaus Liaugaudo ir lenko Adamo Czeladzki duetas (10247 taškai). Tarptautinis duetas laimėjo ir penktadienio pratimą.

Antras 11 pratime buvo Lietuvos atstovas Artūras Klimašauskas, trečias – sklandytojas iš Japonijos Makoto Ichikawa (9236 taškai), kuris bendroje įskaitoje turi 473 taškų persvarą prieš trečioje pozicijoje esantį australą Dylan Lampard (8763 taškai).

Daugiausiai intrigos kiekvienas pratimas sukelia Lietuvos sklandymo čempionate klubinėje klasėje.

11 pratime triumfavo Darius Gudžiūnas iš Vilniaus, antra buvo vienintelė sklandytoja čempionate vokietė Kathrin Woetzel, trečias kaunietis Martynas Šližys. Bendroje įskaitoje taip pat įvyko nemažai pasikeitimų. Į pirmąją vietą pakilo Vytautas Rasimavičius (9300 taškų). Antroje pozicijoje – be konkurencijos čempionate dalyvaujantis australas Tobijas Geiger (9291 taškas).

Tarp lietuvių antras yra Joris Vainius (9184 taškai), kuris prarado 11 pratime vieną poziciją.

Martynas Šližys įtvirtino savo pranašumą ir Lietuvos čempionate yra trečias (9177 taškai).

Rugpjūčio 15 d. vyks paskutinis čempionatų pratimas.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti