Pasaulio sklandymo čempionate – organizatorių džiaugsmas bei aibė aikštelių

Pasak V. Sabeckio, lyg akmuo nuo pečių nusirito, įtampa atslūgo: „Orai mūsų nelepina, bet dabar galėsime viską atlikti ramiau, be didelio spaudimo“.

Pasak V. Sabeckio, lyg akmuo nuo pečių nusirito, įtampa atslūgo: „Orai mūsų nelepina, bet dabar galėsime viską atlikti ramiau, be didelio spaudimo“.

Pranešimas spaudai

Rugpjūčio 5 d. Pociūnuose (Prienų rajonas) vykstančiame Pasaulio sklandymo čempionate ketvirtą kartą į orą buvo pakelti visų trijų klasių sklandytuvai. Šis faktas labai pradžiugino Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidentą, čempionato direktorių Vytautą Sabeckį, nes tam, kad čempionatas būtų laikomas įvykusiu, būtina įvykdyti keturis pratimus. Pasak V. Sabeckio, lyg akmuo nuo pečių nusirito, įtampa atslūgo: „Orai mūsų nelepina, bet dabar galėsime viską atlikti ramiau, be didelio spaudimo“.

Penktadienio pratimas keletą kartų buvo atidedamas, bet startas įvyko. Tiesa, iš 111 sklandytuvų įveikę pratimo distancijas į Pociūnus grįžo tik 28 pilotai. Visi kiti turėjo ieškoti aikštelių, kur nutūpti arba įjungti variklius (kai kurie sklandytuvai turi variklius) ir imituoti aikštelę.

Deja, tik vienam Lietuvos pilotui pavyko įveikti visą pratime nustatytą distanciją.

Standartinėje klasėje Romualdas Konteikis įveikė 237,54 km (pratimo distancija 315,2 km) ir jo skrydis buvo įvertintas 741 tašku iš 1000 galimų (15 vieta). Vladas Motūza nuskriejo 229,06 km (715 taškų, 21 vieta).

Šiame pratime nugalėjo Dennis Huybreckx iš Belgijos. Jis vienintelis grįžo į Pociūnus, įveikęs visą distanciją.

Bendroje įskaitoje po keturių pratimų pirmauja prancūzas Lous Bouderlique (3105 taškai). Vladas Motūza prarado vieną poziciją ir užima 13 vietą (2753), Romualdas Konteikis pakilo į 22 vietą (2476).

Klubinėje klasėje 23 pilotai įveikė nustatytą distanciją ir tarp jų buvo lietuvis Vytautas Rasimavičius (2 vieta, 705 taškai). Kitam Lietuvos atstovui Linui Miežlaiškiui pratimas nepavyko. Jis nuskriejo 82,07 km ir nutūpė aikštelėje (41, 192).

Šioje klasėje nugalėjo Nico Le Ruox iš Pietų Afrikos (962).

Bendroje įskaitoje į lyderio poziciją pakilo praėjusio čempionato nugalėtojas Eric Bernard iš Prancūzijos (3143).

Vytautas Rasimavičius pakilo į 9 vietą (2752), Linas Miežlaiškis nukrito į 33 (2158).

20 m klasėje visiškai įvykdyti pratimą sugebėjo keturių šalių pilotai. Deja, Darius Liaugaudas ir Viktoras Kukčikaitis nesugebėjo įveikti visos nustatytos distancijos ir nuskrieję 240,36 km įjungė variklį (10 vietą, 640 taškų).

Pratimą laimėjo praeito čempionato nugalėtojai Steve Jones ir Noward Jones iš Didžiosios Britanijos (1000).

Bendroje įskaitoje į lyderius išsiveržė Stefano Chirzo (Pasaulio čempionas 13,5 m klasėje) ir Federico Mangano iš Italijos (3272). Lietuvos duetas Darius Liaugaudas ir Viktoras Kukčikaitis užima 14 vietą (2520).

Taip pat skaitykite

1 komentaras

 1. Sklandymo mėgėjas

  Straipsnyje yra netikslumų.
  Cituoju:
  Deja, nei vienam Lietuvos pilotui nepavyko įveikti visos pratime nustatytos distancijos.

  Klubinėje klasėje 23 pilotai įveikė nustatytą distanciją ir tarp jų buvo lietuvis Vytautas Rasimavičius (2 vieta, 705 taškai).

  ???

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti