Parodos Birštono sakraliniame muziejuje

KK3

Algimanto Kazlausko paroda KRISTALINĖ KERAMIKA

Tai viena paslaptingiausių, sudėtingiausių ir įdomiausių keramikos technikų. Užburia kristalų žavesiu, skirtinga jų forma bei struktūra. Technika reikalauja daug žinojimo, bandymų ir patirties. Sužavi savo begaline laisve kurti ir džiaugtis. Kristalams susidaryti turi įtakos net vandens cheminė sudėtis. Skirtingi porcelianai, kaip pavyzdžiui vokiečių, ispanų, australų, stebina savo unikalumu. Kristalai parodo, kokia begaliniai turtinga visatos fatazija. Kristalai auga krosnyje degimo metu. Dėka ilgo temperatūros išlaikymo dalelytės susibėga į krūvą, sukurdamos netikėčiausius piešinius. Parodos eskponatai gali tapti puikia jubiliejaus ar gimtadienio dovana.

Eglės Jesulaitytės paroda DANGAUS ŽEMĖ

Iš popieriaus austi, karpyti piešiniai – trumputė šilumos akimirka prieš atsimerkiančias žiemos akis. Popieriaus trapumas, akvarelės skaidrumas, karpytų nėrinių skiautelės susipynė į parodos audinį ir tęsia gyvenimą žiūrovo vaizduotėje, įgydamos naujas spalvas ir formas. Ši paroda, tai dar vienas bandymas atskleisti žmogaus ilgesį kažko aukštesnio, didesnio, gilesnio už save patį.

Vietos, kur galima patirti būties paslaptis – Baltijos pajūris, lietuviškieji namai – likimo labirintai nupinti iš draugystės ryšių, pažinimo santykių. Dangus ieško vietos žemėje, Dievas – erdvės žmogaus širdyje. Meninė kūryba dažnai išreiškia paslaptingas, sunkias temas, – tai atsakas į skaudų likimą, bandymas rasti blogio įveiką. O gal Rojaus sodą?

kryziai

Ričardo Grekavičiaus ir Gintauto Akstino paroda KRYŽDIRBYSTĖ VERTA AUKSO

Kryždirbystės paroda yra skirta Tautodailės metams. UNESCO globoja Lietuvos kryždirbystę, kalvių ir dievdirbių kūrybiškumą, palaikykime gyvybingas bet drauge ir nykstančias kalviškosios kryždirbystės tradicijas, pažinkime mūsų tautos talentingiausius meistrus. Abu parodos autoriai už puikią kryždirbystės kūrybą įvertinti Aukso vainikų adovanojimais. Tad kodėl gražiausių jų kūrinių neprilyginti auksui?

Ričardas Grekavičius – Lietuvos Kalvių Kalvis 2019. Gimė 1965 m. Kaune. Mokėsi Kauno pramonės technikume. Kalvyste susidomėjo 1988 m. Nuo 2001m. Lietuvos Tautodailininkų sąjungos, nuo 2004 Lietuvos kalvių sąjungos narys. Surengė per dešimtį autorinių parodų. Kūriniai eksponuoti Kauno krašto, respublikinėse parodose. Kasmet dalyvauja kūrybiniuose pleneruose ir seminaruose Lietuvoje, Latvijoje. Demonstruoja kalvystės amatą miestų ir amatų šventėse, mokyklose.

Gintauto paroda

Gintautas Akstinas – skulptorius, gyvena Druskininkuose. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus narys nuo 1995 m. Baigęs VU istorijos fakultetą. Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos, savo kūrybos darbus įvairiose parodose eksponuoja nuo 1984-ųjų, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 1995-ųjų, 2011-aisiais jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. Parodoje kūrėjas pristato savo darbus: „Šv. Pranciškus“, „Šv. Jonas Nepomukas“, „Šv. Jonas Krikštytojas“, „šv. Benediktas“, „Šv. Jurgis“ir kt. Respublikinio konkurso ,,Aukso vainikas” 2015 m. laureatas. Gintautą žavi apvalioji kamerinė skulptūra, kuri yra arčiau žmogaus, kurioje galima geriau realizuoti savo sumanymus, atradimo džiaugsmus.

Paroda parengta bendradarbiaujant su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno ir Dzūkijos bendrijomis. Nuoširdžiai dėkojame bendrijų pirmininkams: Valentinui Jazerskui ir Audronei Lampickienei.

Parodos Sakraliniame muziejuje eksponuojamos iki rugsėjo 20 dienos. Įėjimas laisvas.

Taip pat skaitykite