• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Paroda po atviru dangumi „Pastatyk istorijai namus“

IMGP8105

Vilija Čiapaitė

Kovo 27 d. Prienuose, Laisvės aikštėje, buvo atidaryta paroda „Pastatyk istorijai namus“ po atviru dangum. Ji skirta Lietuvos valstybės 100-čio jubiliejui. Pasak Alytaus muziejininkų, tai tik dalelė mūsų istorijos, tačiau nepaprastai svarbi. 1918 m. pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį, laimėjimas. Šimtmečio jubiliejus paakino įdėmiau pažvelgti į save – kokie buvome ir kuo tapome. Ši informacija ir istoriniai faktai skirti ne tik pasauliui, bet ir sau, kuomet norima parodyti, jog esame valstybingumo šimtmečio verta tauta. Šios parodos dėka būtina prisiminti ir atminti moderniosios lietuvybės puoselėtojus, kurie sudėtingomis aplinkybėmis per trumpą istorinį laiką valstiečių tautą pavertė savarankišku pasaulio istorijos subjektu. Šie žmonės augino tautos poreikį kurti ir puoselėti savo valstybę.

Būtent šioje ekspozicijoje kviečiama prisiminti 20 Dzūkijos asmenybių, kurios kūrė laisvos, savarankiškos ir atsakingos Lietuvos pagrindą. Parodoje pristatomos šių žmonių nuotraukos, aprašyti nuveikti darbai, gyvenimo vingiai. Beje, keletas žymių asmenybių žinomi ir mūsų krašte, kas gali sudominti istorijos žinovus.

Į parodos atidarymą atvyko „Žiburio” gimnazijos mokiniai. Jie dalyvavo viktorinoje ir į klausimus jaunimui teko atsakinėti pasinaudojant parodos ekspozicija. Tai buvo šaunus žinių papildymas, kuris ne vienam įstrigs ir tai gali padėti sustiprinti istorinių žinių bagažą.

Beje, norisi pridurti, jog paroda veiks iki balandžio 30 d., o ją parengė Alytaus kraštotyros muziejus ir šio projekto partneriai – Merkinės ir Lazdijų krašto muziejai. Draugystė, kuri ne vienerius metus sieja mūsų krašto muziejininkus su kaimynais dzūkais, leido mus supažindinti su gana išsamia informatyvia ekspozicija, kurios perskaityti ir ja pasidomėti sustos ne vienas kraštietis.

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti