Opozicija smerkė valdančiųjų neveiksnumą

Rajono savivaldybės Tarybos opozicija iškart po posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį į tai, kad jei valdančiųjų veiksmus neigiamai įvertino net šalies Prezidentė, tai reali padėtis dar sudėtingesnė. Darbietė Rima zablackienė, kalbėdama apie žemą investicijų lygį, nepamiršo dar kartą pakritikuoti mero V. Bujanausko dėl vizito į Neringą, kuris buvo mažai naudingas. Esą meras turėtų daugiau bendrauti su kaimyninių savivaldybių vadovais ir strateguoti bendrus investicinius projektus, rūpintis rajono verslu, o ne karpyti žemės ūkio ir verslo fondų lėšas.

Darbietė teigė nesuprantanti, kodėl teismą pralaimėjęs buvęs „Žiburio“ gimnazijos vadovas A. Aldakauskas ne tik neatsakė už savo veiksmus, bet ir buvo atleistas šalių susitarimu, jam išmokant šešių mėnesių išeitinę kompensacija. Anot R. Zablackienės, būtent vadovas turėjo prisiimti atsakomybę už nepasvertus veiksmus, kurie gimnazijai kainavo 30 000 Lt. Pasak opozicijos lyderės, neatmetama galimybė, kad dėl tokio administracijos sprendimo bus kreiptasi į teisėtvarkos organus.

Darbietė įtaria, kad dviejų su buitinių atliekų rinkliava susietų klausimų išbraukimas iš dienotvarkės gali būti puolimo prieš merą pradžia arba tai reiškia, kad prasidėjo rinkiminė kampanija.

Tarybos narys Antanas Gustaitis sunerimo dėl prasto Prienų sporto arenos užimtumo. Esą arena pastatyta ne tam, kad stovėtų tuščia, o vyktų sporto ir kultūriniai renginiai. Pasak darbiečio, dar nebuvo girdėta, kad Prienuose planuojamas koks nors išskirtinis renginys, siekiantis pritraukti publiką iš visos Lietuvos.

A.Gustaitis nesupranta, kodėl valdantieji neleido R. Zablackienei teikti paklausimo prieš posėdį: gal tai daroma sąmoningai, nes posėdžio pabaigoje salėje mažiau žmonių, o ir Tarybos narių dėmesingumas sumažėjęs? Darbietis taip pat akcentavo, kad konkursas Išlaužo seniūno vietai užimti gali būti neskaidrus, nes apie galimą nugalėtoją kalbama jau seniai.

Pasak konservatoriaus Juozo Krikštolaičio, valdantieji svarbiems klausimams spręsti sukūrė komisijas, nors seniai žinoma, kad jei nori reikalą numarinti – sukurk komisiją. Jis nesuprantąs, kodėl visuomenei buvo pateiktas neparuoštas švietimo įstaigų reorganizavimo projektas. Toks sprendimas tikrai suerzino visuomenę.

Tarybos narys Martynas Butkevičius neigiamai įvertino darbo grupės, kuri nagrinėjo buitinių atliekų rinkliavos klausimą, darbą. Tarybos narį glumina parinkta rinkliavos metodika nuo ploto. Jo  manymu, gerai, kad šį klausimą kelia iniciatyvinė grupė „Už socialinį teisingumą“, nes tik visuomenė gali priversti valdančiuosius pakeisti galiojančią tvarką.

M. Butkevičius retoriškai klausė: kodėl festivalis „Ringio ringiai“ nebuvo organizuotas naujoje arenoje?

Taip pat skaitykite