Laimutė Jančiukienė
Mero baneris

Opozicija diskutavo apie valdančiųjų požiūrį į rajono žmones

IMAG0845Balandžio 8 d. Prienų rajono savivaldybės Tarybos opozicija dar kartą sukvietė žurnalistus pranešti, kad nesiliauja savivaldybės gyventojų skundai dėl valdančiųjų veiksmų.

Opozicijos lyderė Loreta Jakinevičienė, teigė nesuprantanti, kodėl Tarybos sprendimas dėl vietinių maršrutų grafikų pakeitimo (panaikinant maršrutus) įsigaliojo jau nuo balandžio 1 d., nors Tarybos sprendime buvo aiškiai nurodyta, jog autobusų maršrutai turėjo būti keičiami nuo gegužės 18 d. Pasak „teistvarkės“, dėl šio fakto bus informuotas Vyriausybės atstovas ir bus reikalaujama atsakymo iš savivaldybės vadovų.

Seimo narys Vytautas Kamblevičius, kalbėdamas apie panaikintą maršrutą Prienai – Balbieriškis per Paprūdžius, teigė, jog netikėjo, kad savivaldybė nori Paprūdžius izoliuoti nuo civilizacijos. Pasak jo, savivaldybės vadovai kalba tik apie nuostolius, pamiršdami apie prievolę užtikrinti susisiekimą su seniūnijų ir rajono centrais.

Jo teigimu, savivaldybėje sprendžiami tik tie klausimai, kurie susieti su asmeniniais poreikiais.

Tarybos narys Juozas Krikštolaitis, kaip jau įprasta, filosofiškai samprotavo, jog jei tau nepatinka vienas klebonas, tai eini pas kitą, o jei gyveni kaime, kuris yra Prienų rajone, negali jo pernešti į kitą rajoną. Pasak konservatoriaus, rajone susiklostė tokia situacija, jog tiesiog nėra pavėžėjimo alternatyvos – tik „Kautra‘. O privatininkai daugiau galvoja apie pelną, o ne apie tai, kaip patenkinti gyventojų poreikius.

Tarybos narys Jonas Vilionis sakė, jog visiškai neaišku, kas svarbiausia – taupymas ar gyventojų gerovė? „Reikia Paprūdžių gyventojams prašyti prieglobsčio Alytaus rajono savivaldybėje“, – replikavo J.Vilionis.

Opozicijos atstovai piktinosi, jog valdantieji nesprendžia Šilavoto kapinių problemos, nors dar prieš pusantrų metų buvo gautas seniūnijos gyventojų prašymas su 336 parašais.

Pasak V. Kamblevičiaus, savivaldybės valdžia visiškai nesidomi aktualiu klausimu, o tik sudaro komisijas šiai aiškiai problemai spręsti. Anot Seimo nario, sprendimas blokuojamas, nes juo domisi jis asmeniškai. „Po metų būsime valdžioje ir per du mėnesius problemą išspręsime“, – patikino V. Kamblevičius.

Seimo narys buvo kritiškas ir kalbėdamas apie Vėžionių kaimo gyventojų problemą dėl vandens. Jo manymu, gręžinio savininko perspėjimai apie galimą vandens tiekimo nutraukimą gali būti vertinami kaip nusikalstami. Pasak V. Kamblevičiaus, rajono savivaldybė tiesiog nenori spręsti šio klausimo, nors, anot „teistvarkio“, turi svertų priversti savininką tiekti kokybišką vandenį.

J. Vilionis pabrėžė, jog problema su vandeniu ir nuotekų tvarkymu aktuali daugelyje kaimų. Visų tokių gyvenviečių ateitis aiški, nes kas norės tokiose vietovėse gyventi.

Tarybos narys J. Krikštolaitis pabandė apginti savivaldybės administracijos vadovą, teigdamas, jog jis vykdo Tarybos sprendimus. Anot konservatoriaus, būtinas kitoks požiūris į susiklosčiusią situaciją ir mąstyti apie individualius sprendimus, o ne centralizuotus, nes tai atsieina brangiai, o ir sistema veikia neefektyviai.

J. Krikštolaičio teigimu, ir Vėžionyse turi būti taikomas kitas požiūris į problemą, bet kiti opozicijos nariai su jo siūlymu dėl projekto individualizavimo nesutiko, teigdami, jog žmonės tiesiog neturės lėšų jam įgyvendinti.

Seimo narys V. Kamblevičius užsipuolė savivaldybę dėl problemų dėl žemės grąžinimo ir blogo Nacionalinės žemės tarnybos Prienų ir Birštono skyriaus darbo. Pasak jo, nėra D. Gulijevos, o problemos išliko, ir jos visiškai nesprendžiamos.

Tiesa, „teistvarkė“ L. Jakinevičienė suskubo pataisyti savo skyriaus pirmininką. Ji pabrėžė, jog žemės grąžinimo klausimai – ne savivaldybės funkcija.

Atsakydamas į „Krašto Vitrinos“ klausimą, ar opozicija parems sprendimo projektą, jei toks bus, dėl krepšinio komandos „TonyBet“ paskatinimo už laimėtą LKF taurę, V. Kamblevičius pasakė, jog į komandos pasiekimus žiūri pozityviai, ir pasiūlė paskatinti komandą, nuimant 20 000 litų iš VšĮ „Prienų sporto ir pramogų arena“ biudžeto, nes įstaigos vadovybė visiškai neieško papildomo finansavimo, o „maitinasi“ iš savivaldybės biudžeto.

J. Vilionis pasiūlė valdantiesiems perleisti komandai Kaimo rėmimo fondo lėšas (20 000 Lt).

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. klounų šou

  Jūs ponuliai negaiškit laiko toms konferencijoms. Žmonėms pamazgų ir taip užtenka. Jūs ten viens kitą Taryboje skalbkit, o ne cypkit kaip pelės. Rinkėjai ne debilai ir atskiris be jūsų pagalbos kas yra kas.
  Kambliui reikėtų Seime maivytis,
  Lorkei darbo ieškot iki rinkimų, o ten žiū gal ir vėl Saulė nušvis,
  Krikštolaitis lyg ir Kaune turėtų dirbt,
  Vilionis rajono žemės ūkiui tegu padeda.
  Nes susidaro toks įspūdis, kad visi koalicijoje durniai, o opozicijoj šviesuoliai.
  Kai tik kuris grįžta iš koalicijos, tuoj šviesuoliu tampa.

 2. priminimas seimo nariui

  kaip gaila, kad seimo narys V. Kamblevicius dar tokios trumpos atminties (skleroze zmogu turbut kankina) ir jau neprisimena, kad marsruta Prienai – Balbieriškis per Paprūdžius dabartine opozicijos lydere L.Jakineviciene ir buvo panaikinus. Pats Kamblevicius su savo kompanija beveik tris metus buvo valdanciojoj daugumoj? Ka nuveike? Ne ju paciu balsais buvo uzdaryta Nemuno pradine mokykla? O Silavoto kapinese pusis ispjaut Kablevicius jau zadejo pries seimo rinkimus. Nepamena ponulis? Blogai. Bet zmones pamena. Jiems dar ne skleroze.