Nuostolių elektros vartotojams pridarę vagys nubausti 1,5 ir 3 metų laisvės atėmimo bausmėmis

Pranešimas spaudai

Kėdainių ir Biržų rajonų apylinkių teismai birželio 15 ir 22 dienomis laisvės atėmimo bausmėmis nubaudė du elektros skirstomojo tinklo įrenginių niokotojus: pusantrų metų pataisos namuose už LESTO įrenginių plėšimą praleis 11 kartų teistas Akmenės rajono gyventojas, o Biržų rajone transformatoriaus alyvą vogęs 5 kartus teistas asmuo nubaustas 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

Kaltu pripažintas 1962 m. gimęs A. S. baigęs 8 klases, nedirbantis, neregistruotas darbo biržoje ir teistas 11 kartų. Jis Biržų rajone, Liepų kaime, pragręžęs LESTO priklausančios transformatorinės korpusą, išleido ir pagrobė 180 kilogramų transformatorinės aušinimo alyvos. Sulaikomas policijos, nusikaltėlis bandė pasprukti. Nusikaltėlis, gavęs 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, dar turės atlyginti priteistą žalą, taip pat konfiskuotas jo automobilis „Lancia Lybra“, kuris naudotas nusikaltimui įvykdyti.

Kitas nusikaltėlis, 1950 m. gimęs E. K, taip pat baigęs 8 klases, Kėdainių mieste išlaužęs spyną ir patekęs į transformatorinę siaubė joje esančius įrenginius: išplėšė saugiklių-kirtiklių blokus, varinius kabelius. Kaltu teismui neprisipažino ir buvo nuteistas pusantrų metų trukmės laisvės atėmimu, taip pat turės atlyginti patirtą žalą.

Tvarkinga elektros skirstomojo tinklo įranga užtikrina nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą visą parą. Tačiau pasidarbavus „ilgapirščiams“ dažnai nutrūksta elektros energijos tiekimas, tokie įrenginiai kelia grėsmę žmonių gyvybei. Pavogus aušinimo alyvą labai dažnai sudega transformatoriai, o dažniausiai tuomet, kai jų labiausiai reikia – gamtos stichijų metu. Dėl gamtos reiškinių pridarytų nuostolių tinkle likusiems veikiantiems transformatoriams tenka didesnis krūvis, dažniausiai tuomet ir sudega nusikaltėlių „aplankyti“ transformatoriai. Dėl nusikaltėlių gamtos stichijų metu patiriamas nelaimės mastas dar labiau išauga, ir ilgiau užtrunka elektros energijos tiekimo atstatymas. Transformatoriai yra brangūs, tuo tarpu galimas nusikaltėlių uždarbis – menkas.

„Mes esame itin dėkingi aktyviems ir pilietiškiems žmonėms, kurie, pastebėję prie skirstomojo tinklo įtartinus asmenis, praneša apie tai mūsų klientų aptarnavimo telefonu 1802, bendruoju pagalbos telefonu 112 arba LESTO pasitikėjimo linija 85 255 2555 – tai šiemet jau leido sulaikyti ne vieną vagį. Aktyviai bendradarbiaujame su policija ir pasiekėme gerų rezultatų, kad tokių nusikaltimų sumažėtų. Tačiau tik atsakingas visų mūsų požiūris gali užkirsti tam kelią, todėl kviečiame gyventojus nelikti abejingus ir, pastebėjus įtartinus asmenis prie elektros įrenginių, ar nutrūkus elektros energijos tiekimui, pranešti policijai arba LESTO telefonu“, – teigia Kęstutis Vrubliauskas, LESTO Prevencijos ir kontrolės departamento vyresnysis specialistas.

Apie pastebėtus elektros įrenginių plėšimo ar sugadinimo požymius, galimus elektros grobstymo atvejus gyventojai gali pranešti ir internetiniame puslapyje www.lesto.lt užpildę anketą „Noriu pranešti“.

Siekdama užkirsti kelią vagystėms iš skirstomojo tinklo įrenginių LESTO bendradarbiauja su stambiomis infrastruktūros įmonėmis – TEO, AB ir AB „Lietuvos geležinkeliai“, elektronikos supirkėjų asociacija EEPA, antrinio perdirbimo įmonių asociacija APĮA. Geranoriškai su LESTO bendradarbiauja savivaldybės bei seniūnai. „Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija“ yra pagrindinis LESTO partneris 2010 m. pradėtoje gyventojų švietimo iniciatyvoje „Operacija 2020“, skirtoje ir skatinti gyventojų pilietiškumą ir atsakingumą.

Taip pat skaitykite