•  

     

     

     

Nuo ko pradėti įrenginėti vaikų erdvę?

geriausios vaikiskos lovos

Įrenginėti virtuvę, svetainę ar miegamąjį nėra sunku, nes viską darome pagal save. Pasirenkame spalvas, kurios mums gražios ir perkame baldus, kurie mums patinka. Tačiau vaiko kambario įrengimas kartais tampa iššūkiu. Ypač, jei atžala yra kiek vyresnis. Tačiau, nepaisant amžiaus, nuo ko pradėti ir kaip įrengti vaiko kambarį, kad jis kuo ilgiau išliktų patrauklus ir funkcionalus?

Spalvos

Prieš pradedant pirkti baldus pirmiausia derėtų nuspręsti, kokia spalva dominuos šiame kambaryje. Jei vaikai mažas, tikėtina, jog norės piešinių ir ryškių spalvų. Tačiau tiek ryškios spalvos, tiek piešiniai paprastai greitai atsibosta. Tokiu atveju greitu metu visą kambarį tektų dažyti iš naujo. Tam, kad to išvengtumėte rinkitės kuo neutralesnes spalvas. Pavyzdžiui, melsvą, žalsvą, gelsvą ir panašiai, o vieną sieną galite išklijuoti tapetais. Prie neutralesnių spalvų bus kur kas lengviau pritaikyti žaismingesnio dizaino vaikų baldus.

Baldai

Vaikų kambaryje skirtingoms veikloms sukurkite atskiras zonas. Visai nesvarbu, kokio amžiaus atžaloms jį įrenginėjate, nes zonų atskyrimas yra naudingas bet kokiame amžiuje. Pavyzdžiui, sukurta tinkama zona mokymuisi gali paskatinti produktyvumą ir padėti lengviau susikaupti. Geriausios vaikiškos lovos leis vaikams puikiai pailsėti ir atgauti jėgas. Svarbu paminėti, jog nereikia perkrauti kambario baldais. Todėl jame pilnai užteks stalo, kėdės, lovos ir spintos drabužiams bei kitiems daiktams susidėti.

Apšvietimas

Parinkę kambario spalvą ir baldus apgalvokite apšvietimą. Norint nepadaryti žalos vaiko sveikatai, būtina įsitikinti, kad jis yra tinkamas. Atžalų kambaryje nerekomenduojama rinktis ilgų užuolaidų, geriau apsvarstyti trumpesnes. Tokiu atveju dienos metu saulės šviesa lengviau pateks į patalpą, o vakare jos neužstos radiatorių. Dirbtiniam apšvietimui paprastai reikalingas centrinis šviestuvas, stalinė lempa ir naktinis šviestuvas prie lovos.

Vaiko asmenybė

Prieš priimdami sprendimus, susijusius su kambario įrengimu, pasidalinkite ketinimais su vaiku. Atsižvelkite į jo dabartinius hobius ir palikite erdvės būsimiems. Mėgstamos veiklos skatina kūrybiškumą, o tai ypač svarbu vaikams. Pasitarę su savo atžala parodysite, kad palaikote jo pomėgius. Taip pat paskatinsite jį siekti dar didesnių tikslų. Todėl vaikas jausis kur kas labiau įvertintas.

Tinkamai įrengtas vaikų kambarys gali paskatinti vaikus būti savarankiškesniais ir suteikti daugiau atsakomybės jausmo. Svarbu leisti atžaloms bent kiek prisidėti prie savo erdvės įrengimo. Todėl leiskite jiems pasireikšti ir išsakyti savo norus. Suradę kompromisą tiek jūs, tiek vaikai būsite patenkinti.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti