•  

     

     

     

     

Nei klausti, nei mokytis nėra gėda. Pirmiausiai reikia įveikti save

Šiemet Lietuvos bibliotekose vyksta skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems pagal projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ programas. Prienų rajono bibliotekose jie taip pat rengiami, juose dalyvavo daug žmonių tiek miestuose (Prienuose ir Jiezne), tiek kaimuose.

IMG_4664

Mokėti naudotis kompiuteriu, išmaniaisiais įrenginiais šiais laikais yra nebe įgeidis, o būtinybė. Elektroninė erdvė supa kiekvieną mūsų žingsnį, į ją persikėlė daugybė gyvenimo, buities, pramogų, darbo sferų. Ir nerti į šiuos vandenis prisireikia ne tik jaunimui. Pagyvenusieji žmonės, kad ir turėdami skaitmeninio raštingumo pradmenis, dažnai nebesuspėja su naujovėmis, neturi šalia savęs kantrių artimųjų, kurie padėtų įveikti sunkumus, neretai ir gėdijasi, esą bijo išmaniųjų įrenginių. Tad ateiti į organizuojamus mokymus daugelis tiesiog nesiryžta. Džiugu, kad tokiu atveju organizatoriams padeda bendruomenės, seniūnaičiai, kiti aktyvūs visuomenės žmonės.

IMG_4670    IMG_4667

Gruodžio 16 d. į mokymus pradedantiesiems buvo pakviesti ir Vėžionių kaimo gyventojai. Surinkti grupę pasirodė nelengva. Išdrįsti įveikti savo baimes savo skaitytojus ragino bibliotekininkė Dalia Navickienė, bendruomenės narius skatino jos pirmininkė Irma Kereišienė, joms labai aktyviai talkino seniūnaitis Vytautas Bartkus.

IMG_4671 IMG_4673 IMG_4677 IMG_4678 IMG_4679 IMG_4680 IMG_4682 IMG_4684 IMG_4687

Rezultatai išties pranoko lūkesčius. Susirinko grupė, nusiteikusi rimtai mokytis, išmokti, sužinoti, pagilinti jau turimas žinias bei įgūdžius. Savaitė prabėgo bemat, nes mokiniai buvo smalsūs ir stropūs, stengėsi įveikti praktines užduotis, nesigėdijo klausti, mokėsi ne tik iš lektorės, bet ir vieni iš kitų. Tokius rimtus, nuoširdžius ir vieningus žmones retai kur sutiksi, tad dėl Vėžionyse praleisto laiko galima tik džiaugtis. Ši bendruomenė gali nuveikti išties nemažai, tereikia noro susitelkti, ištrūkti iš namų rutinos ir kartu imtis veiklos.

 

Jiezno bibliotekos darbuotoja Sigutė Katkauskienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti