• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200 296657364_382998993969636_6489097942510782124_n

    pakuonis 2 297981763_370970971874058_4705085299905204821_n 2

Naglis Šulija. Taigi, 2022-ieji. Kai kurie pastebėjimai.

astrologija
Žvelgdami į kitus metus daugelis mūsų tikisi atsakymo į vieną klausimą – kada TAI baigsis? Kada baigsis ta prakeikta pandemija? Atsakymas būtų – viskas prasidėjo, kai Zodiako ratu greičiau judantis Jupiteris 2019 metų gruodžio 21 d. pasivijo Saturną – astrologiniais terminais kalbant, įvyko jų susijungimas arba konjunkcija pirmajame Vandenio laipsnyje. Išeitų, kad tam tikro palengvėjimo galima tikėtis tuomet, kai planetos išsiskirstys į skirtingus Zodiako ženklus. 2022-aisiais Jupiteris kaip tik ir atsidurs Žuvų ženkle ir netgi trumpam užsuks į Aviną, o Saturnas taip ir liks Vandenyje. Įvyks viską pradėjusių planetų separacija, tai yra atsiskyrimas. Jų pradžioje prasidėjęs reiškinys pradės slūgti. Dar nepasibaigs – nereikia turėti iliuzijų. Bet slūgti pradės.
Nusprendus, kad prie esamo fono teks kažkaip prisitaikyti, belieka atidžiai pasidairyti po žvaigždėtąjį dangų ir pažvelgti kokie dar reiškiniai bus ir ko galima tikėtis. Vienas jų – Jupiterio, kuris vasaros vakarais pietiniame dangaus skliaute švies kaip ryški lemputė, ir plika akimi nematomo, bet astrologijoje labai svarbaus Neptūno susijungimas balandžio 12 d. Greitesnis Jupiteris lėtai judantį Neptūną pasiveja maždaug kas 13 metų. Jų susijungimas dažnai gimdo idealistinius ar humanistinius, o dabar tikriausiai ir įvairiausios pakraipos žaliuosius judėjimus, kuriuose būtent tikėjimas idėja, o ne argumentacija yra svarbiausia.
Šis ciklas taip pat svarbus Prancūzijai. Ir sutapk gi taip – tikslus Jupiterio ir Neptūno susitikimas įvyks balandžio 12 d., o pirmasis Prancūzijos prezidento rinkimų turas paskirtas balandžio 10 dieną. Kai toks sutapimas – kaži ar prireiks antrojo? Teoriškai, kadangi prasideda naujas šalies gyvenimo ciklas, į politiką turėtų ateiti stipri, ryški asmenybė, kuri suteiks šaliai naują impulsą ir naują vektorių. Su visomis plačiai sklindančiomis pasekmėmis. Dėl šios priežasties aš manau, kad galime tikėtis į valdžią ateisiant kažko iš dešiniosios stovyklos.
Nuo Paryžiaus reikia natūraliai šokti į Berlyną, tiksliau suvienytosios Vokietijos horoskopą. Ką gi, čia užtikrintai galima pasakyti tris dalykus. Pirma, Vokietijai 2022-aisiais nustos, ar bent jau ims mažiau save kankinti visokiomis žaliomis dietomis, susitvarkys su sveikatos problemomis – gal dėl to, kad įsigis labai rimtą oponentą, o gal net rimtą priešininką, su kuriuo teks skaitytis, į kurį norom nenorom reikės atsižvelgti ir kuris savo ketinimų griežtai spausti šalį į kampą tikrai neatsisakys greitai. Tai gali būti tarsi ilgalaikė sunkiai įveikiama problema. Kartu reikės rūpintis savo įvaizdžiu – po II pasaulinio karo, ir ypač valdant Angelai Merkel Vokietija iš visų jėgų stengėsi būti „gera“. Dabar, dėl išorinio poveikio jai teks kovoti su „blogos“ ir „nemylimos“ įvaizdžiu, aiškiai primetamu iš išorės. Visa tai reikalaus daug dėmesio ir jėgų. Reikia pabrėžti, kad tai, kas pasakyta – pasakyta apie santykius su viena konkrečia šalimi, šalimi, su kuria sieja ilgalaikiai pastovūs ryšiai, nes antroji metų tema – užsienio politika, – Vokietijai seksis kuo puikiausiai, čia ji ir vadovaus, ir įkvėps kitus, žodžiu, bus lyderė. „Minkštos galios“ koncepcija išliks, tačiau dabar tai bus labai didelė ir labai stipri minkštoji galia. Vektorius, kuria linkme bus šioje srityje einama, išryškės vasario mėnesį. Trečioji Vokietijos metų tema – draugai, bendraminčiai. Juos Vokietija bendram reikalui (nors iš tiesų tai bus Vokietijos tikslas) sutelks rudenį ir 2023 metų žiemos pradžioje. Ir čia elgsis ganėtinai karingai.
Nuo Berlyno tenka keliauti į Maskvą – tą amžiną Berlyno meilę ir priešę. Čia viskas labai paprasta – kaip caras pasakys, taip ir bus. Ką gi, žiūrim į Vladimiro Putino horoskopą. Čia viskas aišku – karaliaus kaip karaliavęs, pinigų neturės, daug šnekės, o metų pabaigoje turės rimtą problemą, – situaciją arba asmenį, kuris su ta situacija bus susijęs, – kuri jo, V.Putino atžvilgiu bus agresyvi, ilgalaikė ir kuri be vėlyvos 2023 metų žiemos nepasibaigs. O dabar, metų sandūroje, jau pats V.Putinas elgiasi labai agresyviai. Čia reikia nedidelio paaiškinimo. Yra priežasčių manyti, kad asmeniniame jo horoskope labai svarbią vietą užima Marsas. Dabar susiklostė tokia padėtis, kad keliaudamas Zodiako ratu Marsas artėja į tą vietą, kurioje buvo gimimo metu ir jau geras mėnuo ar daugiau aktyvuoja tas savybes, kurias ir diktuoja. Iš čia tas Ukrainos bauginimas, mėginimas sukurti iliuziją, kad bet kurią akimirką gali kilti karas ir pan. Iš tiesų galima pasakyti taip: jeigu iki sausio 20 d., tai yra iki tikslaus Marso sugrįžimo į vietą, kurioje jis buvo V.Putino gimimo metu nieko rimta neįvyks, tikimybė, kad kažkas rimta įvyks vėliau bus su kiekviena diena mažesnė, o patys karinio pobūdžio veiksmai būtų vis mažiau sėkmingi.
Iš Maskvos, žinoma, į Pekiną. Žiūrim į Kinijos Liaudies Respublikos horoskopą (1949 10 01), o ten – nieko ypatinga. Na taip, šalis truputėlį pristabdyta, truputį depresuojanti, bet didelių bėdų nesimato, bent jau iš šalies horoskopo jos tiesiogiai neišplaukia. Galima prognozuoti netgi tam tikrą sėkmę finansų srityje. Belieka šalies vadovas – prezidentas Si. Gimė birželio 15 d., – Dvyniai. Ką gi, nuo rugpjūčio iki kitų metų kovo Dvynių ženkle būsiantis Marsas skatins jo veiklumą ir ekspansyvų elgesį.
Čia reikia nedidelio žingsnelio į šoną. Visą Zodiako ratą Marsas apibėga maždaug per du metus. Tačiau apytikriai ketvirtadalį šio laiko, tai yra maždaug pusmetį jis užgaišta viename Zodiako ženkle. Kada taip nutinka, to ženklo atstovai gauna Marso teikiamų savybių – tampa energingesni, veiklesni, ekspansyvesni, sportiškesni, kai kada ir gerokai karingesni. Kitaip tariant, Marsas – tai toks kosminis dopingas, savotiškas amfetaminas konkretaus ženklo atstovams. Taigi, laikas nuo 2022 metų rugpjūčio iki 2023 metų kovo – laikas, kai savo kailyje netvers Dvyniai. Ir kuo didesni, kuo svarbesni šioje planetoje Dvyniai, tuo didesnį triukšmą jie kels. Akivaizdu, Kinijos Liaudies Respublikos prezidentas – vienas tokių Dvynių.
Antrasis toks asmuo, arba antrieji tokie Dvyniai – tai 45-asis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Žvelgiant iš dabartinės Lietuvos gali atrodyti, kad jo nėra – jis kažkur dingo, nieko neveikia. Iš tiesų yra priešingai – jis vadovauja Respublikonų partijai, daug važinėja, daug susitikinėja su rinkėjais ir ruošiasi būsimoms kovoms. Kada tos kovos bus? Teisingai, 2022 metų rudenį ir 2023 metų žiemą.
Ši aplinkybė verčia atidžiau pažvelgti į tai, kas vyks anapus Atlanto. Pirmiausia reikėtų dirstelėti į Jungtinių Amerikos Valstijų horoskopą. Iš karto aišku, kad tokių dramų, kaip valdant Donaldui Trumpui, tikrai nebus. Metų pradžioje gali būti šiek tiek finansinių nesklandumų, bet jie bus greitai įveikti. Akivaizdu, bus stengiamasi gyventi atviriau ir judriau, metų pradžioje čia nestigs optimizmo tačiau netrukus paaiškės, kad ne viskas taip paprasta ir skubėti teks lėtai. Kitaip tariant, matyti, kad šalis užsiims savo vidaus reikalais, ir tiek. Įtampa gali kilti rudenį, kai Marsas pusmečiui atsidurs horoskopo skyriuje, kuris vadinasi „priešai“. Kitaip tariant, rudenį tikėtinas iššūkis. Panašiai gali nutikti ir prezidentui Joe Bidenui – Marsas rudenį iššūkį mes ir jam, nors tenka pripažinti, kad dėl kitų priežasčių jam lengvi nebus bus visi metai.
Apsukus platų ratą po pasaulį dera apžvalgą baigti Lietuvos reikalais. Čia galima išskirti kelias tendencijas. Pirma, santykiai su kaimynais, o tiksliau – su vienu kaimynu kartais daugiau, kartais mažiau įtempti bus visus metus ir dar vos daugiau – iki 2023 m. sausio vidurio. Kitaip tariant, ir priežasčių, ir įkvėpimo statyti tvorą pasienyje nestokosime dar ilgai. Belieka tikėtis, kad santykiai su kitais kaimynais nebus tokie prasti.
Maždaug tiek pat tai sustiprėdami, tai vis daugiau silpdami truks ir judėjimo, bendravimo suvaržymai – matyt, tai šalutinis požymis, suteikiantis nuorodą kiek laiko kentėsime nuo pandemijos. Kartu tai ženklas, kalbantis apie tai, kad sunkumų gali kilti švietimo srityje ir žiniasklaidoje – ir vienoje, ir kitoje srityje galimos sugriežtintos taisyklės, aiškesnė, tikslesnė reglamentacija. Tikėtina, kad sunkumų gali būti transporto srityje.
Dar viena svarbi Lietuvai sritis vadinasi „namų, šeimos reikalai, nekilnojamas turtas“. Šioje srityje rodikliai labai palankūs – galimas puikus, stiprus bendrumo jausmas, jausmas, kad mes visi – viena šeima, sveikas patriotizmo gūsis, taip pat stipresnis prisilietimas prie savo šaknų, istorijos. Kartu tai laikas, kai su pagreičiu vystosi nekilnojamojo turto reikalai – matyt, toliau pūsis „burbulas“ šioje srityje. Šis laikotarpis trumpas – tęsis nuo 2021 metų pabaigos iki 2022 metų kovo vidurio. Po to „kosminės mielės“ veikti nustos ir šioje srityje padėtis pasidarys stabili. Sąlygos, kurių dėka NT „burbulas“ gali subliūkšti, gali atsirasti tiktai 2023 metais.
Taip pat yra aišku, kad nepaisant sunkumų kai kuriose srityse, laikas nuo kovo vidurio iki pat metų pabaigos – linksmas, smagus laikas, kai bus daug progų smagiai pasilinksminti, kai aplink būna daug kūrybos ir geros nuotaikos. Beliks tik tuo pasidžiaugti.

Taip pat skaitykite