• baneris_468x120prienuspauda

     

     

     

     

Muziejininkų Adventinė padėkos popietė

IMGP9461Šie, 2014 metai Prienų krašto muziejui neeiliniai. Didelė sėkmė teko edukaciniam projektui „Rugiapjūtės papročių išryškinimas Dzūkijos ir Suvalkijos (Sūduvos) regionuose“.

Šis bene daugiausiai dėmesio sulaukęs renginys vyko Siponių dvare, kur auginami rugiai muziejui, iš kurių kepama duonelė. Tai didžiulis darbas, kurį nuo grūdo iki jo nuėmimo ne tik fotografijose, bet ir filmuota medžiaga užfiksavo muziejininkų bei rėmėjų akys.

Be abejo, didžiulio indėlio buvo sulaukta iš J. Palionio labdaros ir paramos fondo ir paties Seimo nario Andriaus Palionio.

Į renginį tuomet atvyko muziejininkai ne tik iš Sūduvos ir Dzūkijos kraštų, bet ir iš Punsko.

Didžiulis projektas buvo vainikuotas padėkomis kiekvienam, bent mažu piršteliu prisidėjusiam prie jo įgyvendinimo.

Adventinis laikotarpis, kuomet sudėti visi taškai, sukvietė rėmėjus ir muziejininkus, svečius ir smalsuolius parodyti, kaip duonelė atkeliauja ant stalo.

Muziejaus direktorė Lolita Batutienė papasakojo apie muziejininkų rūpesčius ir darbus per visus metus ir pristatė dalį filmuotos medžiagos iš edukacinio projekto „Rugiapjūtės papročių išryškinimas Dzūkijos ir Suvalkijos (Sūduvos) regionuose“.

Pasak direktorės, muziejus jau užėmė savo vietą rajono kultūros įstaigų tarpe. Juk jo šviečiamoji, kultūrinė veikla praturtina visuomenės gyvenimą.

Muziejus renovuojamas ir darbai vis dar vyksta. Juk tai ne vieno mėnesio darbas, kuomet sukauptą medžiagą reikia tinkamai eksponuoti.

Beje, šiais metais buvo parašyta 10 projektų, o įgyvendinti 7. Tai „Senų amatų stovykla“, „Senųjų Prienų beieškant“, edukacinė programa apie juostų audimą, naujo etnografijos stendo, rugiapjūtės Siponių dvare bei Šilavoto plenero projektai ir kiti. Tai tarsi atlygis tiems, kurie kol kas negali aplankyti muziejaus ekspozicijų salių. Tačiau tai tik laiko klausimas, kurio sprendimas lieka finansinėje pusėje.

Taigi, Adventinis padėkos vakaras įvyko, jo metu buvo padėkota visiems, kurie atvyko pasidžiaugti nuveiktais darbais, o tie, kurie neatvyko – tereikia tvirtai paspausti ranką už tai, kad padeda įgyvendinti tai, ko ne visada muziejininkai išgalėtų padaryti.

Išleista kompaktinė plokštelė yra įrodymas, kad Nemuno ir gamtos apsuptyje esantis Siponių dvaras ir jo šeimininkai prisidėjo prie jos sukūrimo.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti