• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Moksleiviai piešė saugaus eismo „evangeliją“

118517963_708859546511469_3355376232216019715_n

Šią savaitę finišo tiesiąją pasiekė dar pavasarį prasidėję du vaikų piešinių konkursai: „Dviratis – mano draugas“ ir „Saugus kelias į mokyklą“. Patys įspūdingiausi darbai, atrinkti iš beveik 600 pretendentų, mėnesį laiko puošė improvizuotas galerijas Seimo rūmų koridoriuose, o rugsėjį pradės kelionę po įvairias įstaigas ir organizacijas, prisidėjusias prie šio projekto gimimo.

Visi turėję progos pamatyti bent dalį pastarojo konkurso dalyvių darbų vienbalsiai tvirtino buvę maloniai nustebinti kaip išradingai, kruopščiai jie atlikti ir kaip taikliai moksleiviai perteikia pagrindinę idėją: dalyvaudami eisme dviratininkai ir pėstieji yra saugūs tik tuomet, kai patys tam skiria deramą dėmesį. T. y. laikosi svarbiausių Kelių eismo taisyklių (KET) nuostatų, tinkamai apsirengia, naudoja atšvaitus, ryškiaspalves liemenes, šalmus, vaikšto ar važinėja tik tam skirtomis juostomis ar šaligatviais.

„Mums iš tiesų labai malonu konstatuoti, kad gavę tokį milžinišką kiekį vaikų darbų, nei viename neradome didesnių klaidų, leidžiančių abejoti autorių žiniomis apie saugų elgesį keliuose ir gatvėse. O kai kurie moksleiviai taip tiksliai iliustravo savo keliones į ir iš mokyklą, kad jų darbus galima drąsiai naudoti vietojo žemėlapių ar netgi algoritmą programėlei, jei tik tokią kas nors sugalvotų kurti. Dar svarbiau tai, kad nepriekaištingas žinias demonstravo ne tik didžiųjų miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ar Panevėžio vaikai, kurių mokyklose veikia saugaus eismo būreliai, tačiau tokių pat kokybiškų ir informatyvių piešinių atkeliavo iš mažesniųjų miestų ir miestelių – Alytaus, Vilkaviškio, Jonavos, Visagino, Trakų, Telšių, Lazdijų, Švenčionių, Kėdainių, Širvintų, Šilalės, Prienų etc. Vadinasi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrai ir jų vadovai dirba tikrai neprastai“, – džiaugėsi pagrindinė konkursų organizatorė, saugaus eismo mokymo ekspertė Lina Šembergė, iš Kauno pedagogų kvalifikacijos centro žmogaus saugaus metodinio būrelio.

IMG_3912

Į šiuos dalykus dėmesį atkreipė ir VPK Kelių policijos valdybos administracijos veiklos skyriaus vyr. specialistė komisarė inspektorė Aistė Dijokaitė, visiems padovanojusi po atšvaitą ir padėjusi atrinkti pačius geriausius piešinius bei eilėraščius.  Itin solidžią darbo su vaikais patirtį turinti pareigūnė teigė, jog vien tik dalyvaudami konkurse mokinukai įrodo neprastai išmanantys saugaus elgesio gatvėse principus, o savais darbais tam tikra prasme sufleruoja mokytojams, kokia kalba jauniesiems eismo dalyviams yra suprantamiausia.

Piešinių parodą Seime padėjęs surengti parlamentaras Gediminas Vasiliauskas į baigiamąjį konkurso renginį sukvietė tris dešimtis moksleivių bei jų mokytojų ir visiems įteikė padėkos raštus bei atminimo dovanėles. Geriausio darbo autoriui – Ignui Baužai iš Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos – įteikė 7 dalių padidinto matomumo atšvaitinių juostų bėgikams, dviratininkams, naktinėjantiems pėstiesiems komplektą, sukurtą ir pagamintą įmonėje „Merola“.  Visi lauretai gavo dovanų kuponus iš pramogų erdvės visai šeimai „Adventica“.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti