• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Mokinių žygis „Įtraukiai Camino Lituano keliu“

IMGP2992

Vilija Čiapaitė

Camino Lituano kelias sukurtas pagal ispaniškąjį Camino De Santiago. Išvertus iš ispanų kalbos, „camino lituano“ reiškia kelią per Lietuvą arba lietuviškuosius kelius.

Taigi Prienų švietimo pagalbos tarnyba suorganizavo žygį su moksleiviais nuo Birštono iki Prienų estrados. Moksleiviai atvyko iš Pakuonio, Prienų „Revuonos“, Išlaužo, Šilavoto, Balbieriškio pagrindinių, Jiezno ir Prienų „Žiburio“ gimnazijų. Jų buvo per 200, pasirengusių netrumpam keliui, kuris tapo savotiška piligrimystės pradžia, rodančia, jog keliauti kartu yra kaip draugystės simbolis ir mokėjimas bendrauti ne tik savo komforto zonoje – mokykloje ar namuose.

Sutiktuvės su muzika

Po pirmojo posūkio į Žvėrinčiaus taką keliautojus vadinamoje Muzikinėje stotelėje pasitiko jaunieji Prienų meno mokyklos akordeonistai (mok. Laura Vaznienė-Blekaitytė). Akordeonų muzika pradžiugino keliautojus ir tai buvo postūmis keliauti toliau. Už gero kelio gabalo miško ramybę suvirpino saksofono muzika. Tai buvo nuostabi akimirka, kuomet net nutilo paukščiai ir tesigirdėjo pušų pritariamasis spyglių virpesys. Juk Algirdas Seniūnas moka prakalbinti daug instrumentų, o tuo labiau įnešti į kiekvieno sielą dalelytę meilės muzikai. Trumpam sustojusieji moksleiviai patraukė toliau. Visą kelią jie tarpusavyje bendravo, juokavo. Juk būti viename sąlytyje su gamta – pati nuostabiausia akimirka!

Vėliau jaunimas buvo pavaišintas braškėmis ir kelionė buvo tęsiama toliau.

Gera nuotaika, medžių išgrynintas oras – tai puiki terpė pasijusti gamtos dalimi.

Ir štai, virtinė moksleivių patraukė į Paprienės estradą, kur visų laukė nenuspėjama ir netikėta kelionės pabaigos kulminacija.

Čia buvo palapinės su Prienų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro merginomis, kurios surengė akciją bei trumpas pamokas. Visi galėjo dalyvauti loterijoje, žaidybiniame procese, klausymų ir atsakymų virtinėlėje. Niekas neliko nuskriaustas, nes už teisingus atsakymus buvo apdalinti dovanomis. Merginos davė tokias užduotis, kurios kiekvienam turėjo priminti apie sveiką gyvenseną.

Prienų policijos komisariato pareigūnės Ina Raškevičienė ir Edita Kubilienė ir, be abejos Amsis, su gera nuotaika kvietė prisiminti saugaus eismo taisykles. Puikiai išmanantis šokių vingrybes Džordanas Jogimantas Aksenavičius subūrė jaunimą išmokti žingsnelių ir kartu sušokti draugystės šokius, taip išjudindamas pačius didžiausius surūgėlius. Renginių organizatorė, neformalaus ugdymo, ekskursijų organizatorė Larisa Šaltienė mokė didelių muilo burbulų žaidimo ir jų paleidimo į orą meno. Tačiau bene labiausiai sulaukė seilę varvinusių ir po kelionės išalkusių dėmesio UAB „Laugeda“ išvirta keliautojų košė. Perlinių kruopų, žirnių ir mėsos derinys taip pakvipo, jog ne tik jaunimas, o labiau suaugusieji su malonumu vaišinosi koše ir stebėjosi, jog tokios nesą dar ragavę.

Taigi žaidimai, loterija, pamokos, viskas susiliejo į vieną ir bendrą kumštį ir tai moksleiviams buvo maloni staigmena, kuri išliks ilgam. Organizatoriai, Prienų švietimo pagalbos tarnyba, puikiai padirbėjo, kad neeilinė mokslo metų pabaigos pamoka, mokinių žygis „Įtraukiai Camino Lituano keliu“, pačių mokinių įvertintas teigiamai!

Taip pat skaitykite