„Metų ūkio“ apdovanojimą gavo Linos ir Jurgio Pažėrų ūkis

Jonas Kavaliauskas

Lapkričio 22 d. Prienų rajono savivaldybės ūkininkai, susirinkę į savo šventę, pasidžiaugė gerais metais (grūdininkai), skundėsi patekę į sudėtingą situaciją (pienininkai) bei pagerbė geriausius.

Meras Vytas Bujanauskas susirinkusiems ūkininkams padėkojo už darbą ir gamtos puoselėjimą bei pridūrė, jog pagarbos verti visi ūkininkai – ir stambūs, ir smulkieji. Savivaldybės vadovas padėkomis apdovanojo ūkininkus Mindaugą Jalovecką ir Sigitą Šiupšinską.

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius, pristatydamas „Metų ūkio“ nominantus, apgailestavo, kad Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salėje į savo šventę susirinko mažiau ūkininkų, negu tokioje pat šventėje jų dalyvavo Birštono kultūros centre, nors kaimyninėje savivaldybėje žymiai mažiau ūkininkų.

M. Butkevičius apgailestavo, jog sudėtinga situacija pieno ūkiuose verčia ūkininkus pardavinėti karves, o pačius emigruoti. Tiesa, pieno perdirbėjų atstovai, apdovanodami ūkininkus-partnerius, teigė, jog jau šį mėnesį pieno supirkimo kainos perkopė vieną litą.

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus vadovas uždavė ir retorinį klausimą, į kurį, jo manymu, turėtų atsakyti jau naujai išrinktas Seimas: kokia kryptimi turi vystytis žemės ūkis – tapti monopolininkų ar šeimyninių ūkių kraštu?..

Po pamąstymų buvo pereita prie pagrindinio šventės tikslo – „Metų ūkio“ konkurso apdovanojimo. Komisija, sudaryta iš Ūkininkų sąjungos, Savivaldybės, Konsultavimo tarnybos ir spaudos atstovų, nusprendė, jog šių metų „Metų ūkio“ nugalėtojo palmė atitenka moderniam Linos ir Jurgio Pažėrų specializuotam pieno ūkiui. Į sceną pakilęs J. Pažėra pasakė, jog jo žmona laiko jų šeimoje 3 kampus, todėl negalėjo atvykti į apdovanojimo ceremoniją: „Šeima yra šeima.“

Toks pat apibūdinimas tinka ir antrosios vietos laimėtojams Vidui ir Linai Charašauskams, nes į sceną atsiimti apdovanojimo pakilę Vido tėvai Vaclovas ir Ona konstatavo, jog ūkis – visos šeimos rūpestis. Pasak V. Charašausko, darbas ūkyje yra nenutrūkstamas ir darnus ir jis jau seniai virto gyvenimo būdu.

Trečiosios vietos diplomas atiteko jaunam ir perspektyviam ūkininkui iš Veiverių seniūnijos Edvinui Gustaičiui. Konkurse taip pat dalyvavo Linos ir Rimanto Trakymų bei Liudos ir Jono Šalčių ūkiai.

Po oficialios šventės dalies renginys tęsėsi. Ūkininkai gavo nemažai dovanų iš savo partnerių bei kitų svečių.

Šventėje dalyvavo Seimo nariai Andrius Palionis ir Vytautas Kamblevičius. Pastarasis, sveikindamas ūkininkus, davė suprasti, jog prieniškiai dėl savo problemų sprendimo turi spausti vienmandatėje apygardoje išrinktą A. Palionį, o jis tik prisidės. Vėliau ūkininkai bendravo prie vaišių stalo.

Taip pat skaitykite