•  

     

     

     

Mes tikrai daug galime!

IMGP2159Nugalėjęs save, pasijunti galingas ir dvasia, ir kūnu. Turbūt tai pats nuostabiausias jausmas, kurį patiria kiekvienas sportininkas, pasiekęs finišą. Žinoma, labai svarbu įveikti varžovą, pasipuošti pergalės laurais, kaip senovės Graikijos olimpiečiams, sulaukti pelnytos garbės. Juk mūsų tauta labai gerbia ir myli tuos, kurie jai dovanoja pergales tarptautinėse varžybose, suteikdami galimybę kilstelėti į viršų savigarbą, pasididžiuoti Lietuvos vardu. Didžiuotis savo Tėvyne, jos Laisve, džiaugtis švente progą suteikia ir kasmet švenčiama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, kurią įvairiais renginiais pamini mokyklos, valstybinės įstaigos, organizacijos, bendruomenės.

Ir švęsti, ir sportuoti, ir pasilinksminti dideliame būryje kasmet galima kovo 11-ąją rengiamame bėgimo festivalyje „Mes galime“ Prienuose.

Jau septintąjį kartą organizuojamas renginys šiemet šiek tiek pasikeitė, išplėtė savo programą. Nuo vidurdienio prieniečius ir šventės svečius į Laisvės aikštę kvietė smagi Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro kapelos muzika, o akis paganyti ar piniginę palengvinti buvo galima mugėje, kur nestigo ne tik krašto ūkininkų atvežtų gėrybių, bet ir įprastų „atlaidinių“ prekių – žaisliukų, saldainių, suvenyrų. Apie artėjančias Velykas priminė iš įvairiausių žolynų surištos verbos bei dailūs margučiai, tiesa, skirti ne valgymui, o papuošimui. Ypač įstabūs Gražinos iš Veiverių kūriniai – Eglė Žalčių karalienė ir jos vaikai iš javų šiaudelių, dailiai surišti, papuošti pynimėliais. Nuostabiais rankdarbiais už tikrai simbolines kainas prekiavo Socialinių paslaugų centro atstovai ir vaikai.

Į šventę atvyko ir policijos pareigūnai, demonstravę ekipuotę, pirštų atspaudų nuėmimo techniką, registravo vertingus daiktus. Suaugusius, o ypač vaikus, džiugino susitikimai su Amsiu, kuris ir ranką kiekvienam norinčiam spaudė, ir mielai pozavo nuotraukoms. Be to, vaikai galėjo pasivaržyti ir parodyti savo žinias apie eismo saugumą, o už tai jų laukė naudingi apdovanojimai.

Diena šventei pasitaikė kaip reta puiki – lepino saulutės šiluma, tad į aikštę atėjo nemažai šeimų su vaikais, galėdami pasimėgauti pavasario dvelksmu, pasižiūrėti Prienų kultūros ir laisvalaikio centro saviveiklininkų bei Ginos Kareivaitės jaunųjų šokėjų pasirodymų. Svarbios tautai šventės proga buvo surengtas eilėraščių konkursas „Čia Lietuva“, kurį inicijavo Seimo narys Andrius Palionis. Į šį kvietimą atsiliepė išties daug žmonių – į sceną kilo vaikai ir suaugusieji, senjorai, vyrai ir moterys. Kiekvieną iš jų A. Palionis pasveikino ir apdovanojo, padėkojo už kūrybingumą ir patriotiškumą. O Seimo narys Vytautas Kamblevičius savo įsteigtus prizus įteikė piešinių konkurso, vykusio „Žiburio“ gimnazijoje, dalyviams. Labai įspūdingos ir mielos buvo „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių dovanos šventei – prie krūtinių prisegamos trispalvės roželės bei vėliava, kurią jie dailiai pleveno prie scenos.  O kultūros ir laisvalaikio centre buvo rodomas filmas apie iškilų valstybės veikėją Prezidentą A. M. Brazauską.

Gryname ore pasivaikščiojus, o ypač pabėgiojus, sukyla apetitas. Jį numalšinti buvo galima ne tik mugės gardumynais, bet ir karšta sočia šaulių išvirta koše bei iš tolo kvepiančiais ūkininkų kepamais bulviniais blynais. Jų pakako iki pat šventės pabaigos.

Ir taip pakilią dėl puikaus oro ir gražios šventės nuotaiką dar labiau kėlė scenoje pasirodžiusi dainininkė iš Birštono Giedrė bei šauniųjų rokerių grupė „Akmeniniai šunys“.

Žinoma, svarbiausia, ko į šventę susirinko daugybė žmonių – bėgimo rungtynės. Džiugu, kad šiemet į jas užsirašė labai daug vaikų, o ypač iš „Žiburio“ gimnazijos, „Ąžuolo“ progimnazijos ir Balbieriškio pagrindinės mokyklos. Naujovė varžybose buvo estafetės, tačiau jose dalyvavo tik dvi komandos – Žemaitkiemio bendruomenė ir LSDP Prienų skyriaus jaunimas. Beje, pastarieji, vadovaujami Alekso Banišausko, buvo ir šventės savanoriai pagalbininkai, labai daug padėję renginio organizatoriams. Visi bėgimo rungčių dalyviai buvo apdrausti ilgametės renginio partnerės draudimo bendrovės „Compensa“, o jų sveikata rūpinosi šventėje budėjusi Prienų PSPC medikė.

Nors sportininkų šventėje buvo išties daug, tačiau šiemet nesimatė įstaigų, organizacijų atstovų, taip, kaip draugiškai ir vieningai jie buvo pasirodę pernykščiame festivalyje. Tačiau malonu, kad kartu su jaunimu nepabūgo varžytis ir vyresnieji. Ko gero, visiems švietimiečiams pavyzdžiu turėtų būti Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas ir Stakliškių vidurinės mokyklos mokytoja Laura Makštutienė, tądien suspėjusi pasivaržyti Birštone ir Prienuose. Žinoma, daugelio dėmesį atkreipė ir senjorai, o ypač 82 metų bėgikas Matas, taip pat spėjęs pramankštinti raumenis Birštone.

Varžybų nugalėtojų laukė diplomai, medaliai ir prizai, o juos jiems įteikė šventėje apsilankęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas bei renginio mecenatas Seimo narys A. Palionis, Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis.

Šventės proga susirinkusius žmones sveikino savivaldybės meras Vytas Bujanauskas ir svečiai.

Būta šventėje daug smagių, malonių, džiugių akimirkų, neapsieita ir be klaidų, nesusipratimų. Vis dėlto, tai, kad susirinkome, kad palydėjome iš rankų į rankas Trispalvę, kad kartu džiaugėmės ir linksminomės – jau yra šventė, išskirtinė diena, kurią prisiminsime ir kurios vėl lauksime ateinant, žinodami, jog taip sutinkame ypatingą šventę – dar kartą atkovotą tautos Laisvę, valstybės Nepriklausomybę, mūsų praeitį, dabartį ir ateitį.

O šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja jos globėjui Seimo nariui A. Palioniui bei rėmėjams: „Doletai“, „Liqui Moly“, A. Karaliui ir Ko., „Versmei“, „Ekofrisai“, „Beržui“, „Arv – Auto“, „Visuomenės harmonizavimo parkui“, „Ernui“, Lietuvos ūkininkų sąjungai; partneriams: Tarybos nariui Martynui Butkevičiui, Prienų seniūnijai, Prienų PSPC, „Prienų butų ūkiui“, Prienų kelių tarnybai, Prienų policijos komisariatui ir Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centrui. Žinoma, didžiulis ačiū bėgimo varžybų teisėjams ir jų padėjėjams, jauniesiems socialdemokratams, kultūros centro darbuotojams ir visiems kitiems, geru žodžiu, patarimais ir nesavanaudiška pagalba parėmusiems visų mūsų šventę. Dar kartą įrodėme – mes galime, mes tikrai daug galime. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti